Třebíčští ladí formu na Chance ligu, z Prostějova vezou vítězství

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté zajížděli k předposlednímu přípravnému duelu, který byl zároveň odvetou čtvrtečního přípravného zápasu, do Prostějova. V zápase byly Bílé hvězdy dvě třetiny lepším mužstvem, které zdobil především vynikající pohyb a jednoduchá, leč účelná a úspěšná hra. Ta činila domácím Jestřábům velké problémy a po brankách Václava Čejky a Jana Süsse prohrávali už 2:0. To se změnilo v závěru druhé třetiny, kdy Pavel Jekel nedosáhl na nešťastně tečovaný puk a byl z toho vlastní gól. Šest sekund před koncem druhé periody se tečí prosadil domácí Žálčík a vyrovnal na 2:2. Ve třetí části zápasu Třebíčští jakoby ustoupili od hry, která je zdobila první dvě třetiny, a zkušení domácí toho využili k místy velkému tlaku. Jenže ten utnul v šestapadesáté minutě Jakub Čejka a dal třebíčskému týmu znovu vedení. To už hosté udrželi i přes závěrečnou power-play Jestřábů. V pozápasových nájezdech byli úspěšnější zkušení domácí hráči, kteří se trefili třikrát. Za hosty neskóroval v nájezdech nikdo.

, úterý 28.8.2018
PRO PRO
2:30:2, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 38. Havlík, 40. Žálčík (Nouza, Račuk) – 5. Čejka Václav (Střondala, Kusko), 16. Süss (Ferda, Paták), 56. Čejka Jakub (Ferda). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení:1:0. Diváci: 690. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Zdráhal, Kolář, Kellner, Bažant, Mikuš, Foltýn, Antoníček – Starý, Divíšek, Nouza, Dvořáček, Venkrbec, Luňák, Račuk, Karpov, Žalčík, Prokeš, Matys, Meidl.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bilčík, Furch, Kowalczyk, Nedbal, Čejka V., Čermák, Kučeřík, Hort – Vodný, Raška, Novák, Kusko, Střondala, Kratochvíl, Malec, Král, Čejka J., Ferda, Süss, Havlát, Paták.

Prostějovská letka dnes začala velmi dobře. První 4 minuty byl brankář Jekel v permanenci, ovšem první gól slavili hosté. Z kruhu vypálil Václav ČEJKA a prostřelil Jakuba Neužila. Jestřábi se snažili ihned odpovědět. Obranou Třebíče krásně proplul Marek Račuk, ale nastřelil pouze hokejku hostujícího brankáře. Do útoku se pak pustili hosté a byli opět úspěšní. Z pravého kruhu nahodil na bránu puk Radim FERDA, ten ale nešťastně tečoval Havlík a hokejisté z Třebíče dotlačili kus černé gumy za čáru. Nepříznivé skóre měla změnit Divíškova formace. Tomáš Nouza dostal skvělou přihrávku a jeho dělovku zastavila až tyč. Následně dostali Jestřábi přesilovou hru a Nouza v ní bohužel opět jen orazítkoval pravou tyč Jekelovi brány. První třetina tedy končila za stavu 0:2.

Druhou periodu neodstartovali domácí hokejisté příliš šťastně. Už po dvou minutách seděl na trestné lavici Michael Foltýn. Třebíč si vytvořila tlak a pak také gólovou šanci, když puk poskakoval po čáře, ale Neužil ho včas zastavil. Pak také dostali přesilovku domácí, ale více šancí měli spíše hráči v červených dresech, kteří jezdili do protiútoků a zaměstnávali prostějovskou jedničku. Nájezdy na domácí klec pokračovali nadále, ovšem Jestřábi dále odolávali všem střeleckým pokusům. Vše se pak konečně otočilo. Ladislav HAVLÍK ujížděl po pravém křídle a nahrával přes ležícího obránce a ten si srazil puk do vlastní brány. Stav byl 1:2 a Jestřábi dostali přesilovku po faulu Čejky. Zbývalo pár vteřin do konce, když Tomáš Nouza objel po levé straně dva hráče a naservíroval krásný pas na Lukáše ŽALČÍKA, který se nemýlil- 2:2.

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji Jestřábi, ale postupně ubývalo šancí a bojovalo se o každý centimetr ledu. Větší šance přišla až v polovině třetiny, kdy Radek Prokeš trefil beton Jekela a po něm ještě dorážel Havlík, avšak ani ten neuspěl. Za necelé 4 minuty adresoval krásnou nahrávku zpoza brány Žalčík, ale Radek Prokeš neproměnil. O chvíli později zachytili hosté puk na modré a následné nahození z levého kruhu dorazil Jakub ČEJKA - 2:3. Pak ještě tvrdou střelou ohrozil hostující klec Dvořáček, ale větší šanci na srovnání si bohužel Jestřábi nevytvořili a tak prohráli 2:3.

Ve zkušebních nájezdech se ovšem domácím dařilo. Jakub Neužil v nich doslova bránu zavřel a svoje nájezdy proměnili Jan Starý, Václav Meidl i Marek Račuk. V této disciplíně tak Jestřábi suverénně vyhráli 3:0.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní a podařilo se nám dát dva góly. Nejlepší pasáží zápasu z naší strany byla druhá třetina, i když jsme ji paradoxně prohráli 0:2. Hráli jsme ji výborně, vytvářeli jsme si hodně šancí, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve třetí třetině domácí přidali a hodně nás zatlačili. Naštěstí jsme dali z ojedinělé šance vítězný gól. Pořád musíme ale pracovat na přesilovkách a na koncovce. Tyto dvě věci musíme ještě hodně vypilovat a zlepšit. Máme na to ještě jeden přípravný zápas a pak týden tréninků před startem soutěže, takže se tomu budeme hodně věnovat.