Třebíčští poráží podruhé v sezóně Frýdeckomístecké, v sobotu vyzvou Vsetín

T ř e b í č - Zápas ve Frýdku–Místku se nesl ve znamení premiérových tref třebíčských hráčů. Ale pojďme hezky popořádku. Hosté v utkání od čtrnácté minuty prohrávali. Jenže spíše nezaslouženě, protože od začátku utkání byli aktivnějším mužstvem. Jejich aktivita pokračovala i ve druhé třetině, odměna přišla hned v jejím úvodu, kdy se poprvé v sezóně prosadil Petr Kratochvíl. Ten dostal puk do sítě chytře odrazem od vyjetého brankáře domácích. O čtyři minuty později šly Bílé hvězdy do vedení po spolupráci Luboš Horký – Michal Vodný a po dalších třech minutách hry se radoval ze druhé trefy v sezóně Tadeáš Král a hosté vedli už 3:1. Čtvrtý gól byl premiérovou trefou sezóny pro Tomáše Mlynáře a pojistkou tříbodové výhry hráčů s bílou hvězdou na hrudi. Už v sobotu čeká Třebíč atraktivní souboj s hosty ze Vsetína.

25.kolo, středa 22.11.2017
FRM FRM
1:41:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Matyáš (Haman) – 21. Kratochvíl (Dolníček, Čejka), 25. Vodný (Horký, Furch), 28. Tadeáš Král (Malec, Kristl), 46. Mlynář (Čejka). Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1137. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Frýdek-Místek: Strmeň – Ovčačík, Zahradníček, Matyáš, Haman, Bartko, Piegl – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Osmík, Harkabus – Klimša, Przybyla, Christov – Kaukič, Peterek, Raška.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Čejka, Nedbal, D. Mikyska, Furch, Hort, Kaláb, Půža – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Horký – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář, Kristl.

Dnešní utkání si hráči Frýdku-Místku určitě za rámeček nedají. I když začátek zápasu vypadal slibně, rysi byli v úvodu jednoznačně lepším týmem a dokázali si vybojovat územní převahu, ta nakonec přešla až k první brance zápasu. Ve třinácté minutě se domácí ujali vedení. Jakub Matyáš se prezentoval tvrdou mezi betony brankáře, vstřelil tak svou první branku v téhle sezóně. Rysi poté měli výhodu přesilové hry, ale druhou branku se jim přidat nepovedlo i přesto, že si připravili několik střeleckých pokusů.

Druhá třetina utkání už byla hodně ostrá a padly v ní celkem tři branky, bohužel pro domácí příznivce všechny do svatyně Jana Strmeně. Hned v první minutě bylo vyrovnáno. Petr Kratochvíl si připravil puk ke střele a jeho rána se odrazila od zadního mantinelu k domácímu brankáři, ten si ho posléze omylem srazil do své branky. Hosté z Třebíče nastartovali a vyvinuli si tlak, který o tři minuty později vyprodukoval druhou branku. Lukáš Horký si objel brankovou konstrukci a našel přesně hokejku Michala Vodného, který si dokázal poradit a svou ránu umístil mezi betony domácího brankáře.

To od hostů ale nebylo zdaleka vše. Hráči Frýdku-Místku jako by nevěděli co hrát a dělali zbytečné chyby z rozehrávek. Jednu z nich hosté opět využili. Vít Christov zbytečně ztratil puk v útočné třetině a hosté se vrhnuli do přečíslení. Tadeáš Král obdržel brilantní přihrávku a využil toho, že se domácí brankář pozdě přemístil, střelou z první naprosto obrátil vývoj utkání. Druhá perioda nabídla už jen plno vyloučení, ale žádnou pořádnou příležitost.

V závěrečné části hry se domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale většinou ztroskotali na finální přihrávce. Ve 44.minutě hosté dokonce mohli ještě své vedení zvýšit (což se jim později povedlo). Silvester Kusko se dostal to samostatného úniku, ale svou ránu namířil pouze těsně kolem levé tyče. Poslední branka padla ve 46. minutě, prosadil se Tomáš Mlynář. Domácím hráčům se toto utkání absolutně nepovedlo, nezbývá nic jiného než se poučit z chyb a dostatečně se připravil na následující utkání.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní utkání se mi hodnotí dobře a hráčům musíme poděkovat za nasazení nejen v útoku, ale i za obrannou hru, která nám dnes opět fungovala velmi dobře. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme pár šancí, ale nedokázali jsme z nich vstřelit gól. Soupeř nás za to potrestal po jedné menší chybě vedoucí brankou. My jsme ale dál hráli dobře, pomohl nám první, trošku šťastný gól po odrazu od tyčky a zadního mantinelu a pak od brankáře do sítě. Šli jsme pak do vedení 3:1, po kterém jsme na chvíli vypadli z konceptu díky oslabením a faulům, které byly/nebyly. To nechci úplně hodnotit. Druhá třetina ale celkově byla z naší strany nejlepší a byl to hokej, který bychom chtěli praktikovat, a hra, která nás zdobí. Třetí třetinu jsme si už pohlídali a jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Musím také vyzdvihnout výkon brankáře Dostála, který nás podržel hlavně v době, kdy jsme hráli oslabení tří proti pěti, tedy v době, kdy se domácí mohli dostat do zápasu.

Jiří Juřík - HC Frýdek-Místek: Zápas se nám vůbec nevyvedl, odehráli jsme slušně jenom první třetinu, potom byl u všeho soupeř důležitější. Lépe bruslil, kombinoval, byl efektivnější v zakončení. My jsme nenašli recept, jak bychom soupeře více potrápili. Prohrávali jsme osobní souboje, netlačili jsme se do brány, jednoduše jsme zápas odehráli špatně.