Třebíčští porazili nepříjemnou Kadaň a poskočili na devátou příčku vyrovnané tabulky

T ř e b í č - Do Třebíče přicestovala Kadaň, která uzavírá tabulku Chance ligy, jen s patnácti hráči do pole, přesto zde uhrála přijatelný výsledek. V první třetině, dokud hostům stačily síly, byla hra opticky vyrovnaná, Severočeši šli dokonce do vedení. Domácí ještě v první části zápasu otočili skóre na 2:1. Od druhé dvacetiminutovky však již byli jasně a výrazně lepší. Jenže jejich hře chyběla především jednoduchost v zakončení. A tak po druhé třetině svítilo na kostce nad ledem pro Kadaň milosrdných 4:2. Třetí třetina nabídla stejný obrázek hry, jen s tím rozdílem, že hosté stačili jednou skórovat z rychlého brejku a rázem to bylo 4:3. Závěr zápasu však Třebíčští zvládli a mají vzhledem k obrazu hry zasloužené tři body, které je posunuly jen o skóre na deváté místo, přičemž mají stejně bodů jako osmý Přerov a jen o jeden bodík méně než sedmé Litoměřice.

43.kolo, pondělí 7.1.2019
4:32:1, 2:1, 0:1
KAD KAD
Branky a nahrávky: 15. Malec (Bilčík), 15. M. Novák (Nedbal, Süss), 22. Nedvídek (L. Vágner), 27. Nedbal (L. Vágner) – 8. Wágner (J. Svoboda), 24. Klejna (Wágner, Maršoun), 51. J. Svoboda (Maršoun, Eliáš). Rozhodčí: Kašík, Micka – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 876. Střely na branku: 57:16. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – P. Kratochvíl, Střondala, Vodný – Havlát, Nedvídek, Psota – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, M. Novák, Süss.
SK Kadaň: Kuchař – Eliáš, Šefl, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, J. Svoboda – Wágner, Tupý, Šulek – Homer, Kanický, Vašíček.

Horácká Slavia Třebíč, která se již v dnešním zápase musela obejít bez dvou tahounů letošní sezony, Kuska s Raškou, sehrála hned v první minutě přesilovou hru, když se faulem provinil Popela, který letos přijel podruhé do rodné Třebíče jako soupeř. Na výkonu v početní výhodě byla absence extřebíčských střelců bohužel znatelná a ani jednu z přesilových her dnes není možné označit za příliš zdařilou. Skóre se nepohnulo ani na druhé straně při vyloučení kapitána Čejky.

Na konci 8. minuty, při rovnovážném stavu hráčů na ledě, prosmýkl se třebíčskou obranou František Wágner a překonal brankáře Svobodu střelou nad vyrážečku, hosté vedli.

Třebíčští se tlačili za vyrovnáním, ale povedlo se to až v 15. minutě. Z levé strany se dostal s kotoučem do útočného pásma Ondřej Malec a přesně umístěnou, tvrdou střelou k levé tyči srovnal. Radost Horácké Slavie pak ještě umocnil o 22 vteřin později Matěj Novák, který objel s kotoučem soupeřovu bránu a u tyčky si našel místo, kudy dostal svůj střelecký pokus do kadaňské branky.

Ve 22. minutě uklidil své spoluhráče třetí trefou do soupeřovy branky rychlou střelou mezi kruhy Lukáš Nedvídek. Minutu na to se snažil dorážet po Brožově střele Paták, ale další branku Třebíč nepřidala.

Naopak to byli hosté, kteří se dotáhli na rozdíl jediného gólu. V početní výhodě se od modré trefil povedenou ránou František Kejn, na jehož střelu Svoboda neměl nárok.

Ve 27. minutě to bylo zase o dvě branky, když v končící přesilovce napřáhl od modré čáry Karel Nedbal, brankář Kuchař mohl jen lovit kotouč ze své sítě.

Tři velké šance pak Horácká Slavia nevyužila. Nejprve se snažil tečovat Brožovo nahození Vodný, a poté se objevil tváří v tvář brankáři hostů Suss, ale ani on nedokázal vstřelit branku a uklidnit tak ještě víc své spoluhráče. Do třetice přestřelil v dobré pozici Novák, do poslední třetiny tak šla Třebíč ,,pouze´´ s dvoubrankovým náskokem.

Domácí v bílém měli tlak a v úvodu poslední části si dokázali vypracovat znovu několik zajímavých příležitostí. Branka z toho nebyla, a proto se potvrdilo otřepané, nedáš, dostaneš. V 51. minutě využil nedůrazu domácí obrany Jan Svoboda, kterého neuhlídal domácí bek a jmenovec třebíčského brankáře Dominika snížil a znovu zápas zdramatizoval.

Horácká Slavia svým fanouškům ještě do konce utkání místy brnkala na nervy, ale tak trochu povinné vítězství si v závěru nakonec uhlídala.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 4:3

Jaroslav Barvíř - Třebíč: S první třetinou jsme nebyli spokojeni, i když jsme ji vyhráli. Ve druhé časti jsme zlepšili kombinaci i pohyb, ale nedokázali jsme soupeři odskočit více než o dvě branky, a ten byl tak pořád ve hře, tím pádem na nás padala i nervozita. Zápas jsme si třetí inkasovanou brankou zkomplikovali svými chybami. Měli jsme střely, ale bylo to bez clony a hodně jsme přehrávali. Kusko si svojí prací šanci v Kometě zaslouží. My jsme ho uvolnili pro zítřejší zápas a uvidíme, co bude dál.

Roland Wágner - Kadaň: Po posledních odehraných zápasech, které jsme odehráli, bych ho dnes hodnotil kladně. Občas jsou tam pasáže, kdy odevzdáváme puk, ale měli jsme tu dnes tři kluky z ligy juniorů. Za stavu 4:3 jsme věřili, ale myslím, že už nám trochu chyběly síly k tomu, abychom si dokázali vytvořit ještě více šancí.