Třebíčští porazili svoji jmenovkyni! O osudu rozhodla skvělá druhá třetina

T ř e b í č - Bílé hvězdy překazily vítěznou šňůru soupeře! V souboji dvou Slavií se jako první prosadili domácí v závěru první dvacetiminutovky. Prostřední perioda patřila zcela jasně Třebíčským! Nejprve pálil přesně v přesilovce pět na tři Šimon Szathmáry, po něm v další početní výhodě skóroval Tadeáš Král. Čtvrtou trefu přidal ještě Martin Šťovíček a bílé hvězdy utkání dohrály do klidného konce, jelikož Pražané korigovali jen jednou.

29.kolo, středa 4.12.2019
4:11:0, 3:0, 0:1
SLA SLA
Branky a nahrávky: 18. P. Kratochvíl (Kunc), 27. Szathmáry (Šťovíček), 29. Tadeáš Král (Havlát, Šťovíček), 32. Šťovíček (Bittner, Tadeáš Král) – 50. Kubík (M. Ondráček, Barák). Rozhodčí: Fiala, Vrba – Roupec, Blažek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 997. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Forman, Škůrek, Hlaváč, Szathmáry, Jenáček, Nedbal, Furch – Bittner, Tadeáš Král, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Jenyš, Kunc, P. Kratochvíl – Malec, Havlát, Michálek.
HC Slavia Praha: Michajlov (32. Málek) – J. Novák, T. Duda, Barák, P. Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Pacovský, Vrdlovec, J. Doležal – Jar. Brož, Kubík, Kuťák – Hotěk, Kubica, M. Ondráček – Furch, Kohút, Vlček.

Od začátku byli aktivnější hosté, ti se dostávali hned k více střelám, ovšem vyloženě první velkou šanci měl třebíčský Robert Havlát. V přesilové hře se k němu odrazil puk velmi příhodně, ale z prostoru mezi kruhy přestřelil. Ve 12. minutě měli domácí velké štěstí! Zdeněk Kubica dorážel osamocen na brankovišti a Pavel Jekel se musel činit. Poté se vychýlila branka Třebíče a další možnost v této situaci tedy nemohla přijít.

Slavia byla opticky o něco lepší, ale první branku vstřelil na druhé straně Petr Kratochvíl, jenž projel z levé strany blíž k brance a bekhendovou střelou po ledě překonal Michajlova.

Sedm minut po startu druhé části měli Třebíčští výhodu přesilové hry pět na tři, kterou využil povedenou střelou Šimon Szahtmáry, pro něhož to byl první gól v letošní sezóně. A to nebylo vše! V následující početní výhodě proti čtyřem se prosadil před brankovištěm Tadeáš Král.

Bílé hvězdy byly v tempu a přidaly ještě další zásah. Po odrazu před brankářem Michajlovem se kotouč objevil před prázdnou brankou a Martin Šťovíček měl lehkou práci, aby skóroval. Po této brance vystřídal brankáře Slavie Roman Málek. Po prostřední části se šlo do kabin za stavu 4:0 pro Horáckou Slavii.

Ve třetí třetině byl v první šanci domácí Kunc, ten vystihl rozehrávku a řítil se sám na brankáře, ale maskovaného muže svoji střelou nenachytal. Asi o půl minuty později bylo nařízeno trestné střílení pro Pražany, kterého se ujal Filip Kuťák. Jeho pokus mezi nohy zlikvidoval Pavel Jekel a držel stále čisté konto.

Když Michálek nevyužil velkou šanci, kdy z pravého kruhu těsně minul poloprázdnou klec, přišlo snížení v přesilové hře. Odražený puk si našel Adam Kubík, jenž z první trefil horní polovinu branky.

To bylo ze strany hostů vše, jelikož Třebíčští si závěr zápasu velmi dobře hlídali a bez problému dokráčeli k vítězství za tři body. Pražané po pěti vítězstvích po sobě tvrdě narazili a odjíždí do hlavního města s prázdnou.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Předvedli jsme naprosto rozdílné třetiny. S tou první, kde jsme mohli prohrávat klidně o tři branky, jsme nebyli vůbec spokojeni. V kabině jsme si k našemu výkonu něco řekli, a tak se druhá třetina vyvíjela v úplně jiném duchu. V podstatě nám k vítězství stačilo dvacet minut kvalitní hry, ale jindy nám to stačit nemusí, takže máme stále na čem pracovat.

Miloš Říhá ml. - HC Slavia Praha: První třetina byla jednoznačně v naší režii, v níž jsme měli pět tutovek, které jsme nevyužili. Domácí z asi třech střel vytěžili maximum, a tak po našich chybách vstřelili zvláštní branku. Z mého pohledu jsme druhou část odflákli, což zaslouženě změnilo zápas ve prospěch soupeře. Chtěli jsme se ještě dostat do zápasu, ale nevyužili jsme trestné střílení, a pak už nebyl dostatek času na změnu stavu zápasu. Za mě jsme dneska tři body v Třebíči nechali. V první třetině jsme vypadali výborně. Pak už jsme nebyli hladoví po gólu a vstřelili jsme aspoň jednu branku.