Třebíčští přehráli houževnaté žďárské Plameny, nasázeli jim pět gólů

T ř e b í č - Čtvrté přípravné utkání Horácké Slavie Třebíč obstaral duel se soupeřem ze Žďáru nad Sázavou. Ten šel v utkání jako první do vedení, které dokázal udržet až do začátku druhé třetiny. Od začátku druhé periody se začali více prosazovat domácí, kteří soupeře přehrávali a dokázali i střílet branky. Ve druhé třetině dali dvě, soupeř dokázal z ojedinělé akce ještě vyrovnat. Ve třetí části pak už domácí dominovali a nasázeli tři góly. Někdy ovšem své akce chtěli až příliš vyšperkovat a Žďárští ještě na poslední chvíli odvraceli pohromu. Kdyby bylo zakončení Třebíčských jednodušší, mohl zápas skončit i vyšším rozdílem.

, úterý 14.8.2018
5:20:1, 2:1, 3:0
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: 21. Kusko (Střondala), 39. Furch (Krejčí, Raška), 42. Čermák (Nedvídek, Havlát), 43. Král (Ferda, Paták), 48. Vodný (Raška, Střondala) – 3. Hasoň (Gregar), 40. Klodner (Hasoň). Rozhodčí: Marek, Pokorný. Vyloučení: 7:7, navíc Peslar (ZDR) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Bilčík, Furch, Čejka V., Čermák, Kabelka, Hort, Kučera, Jurnečka - Vodný, Raška, Střondala - Kusko, Nedvídek, Havlát - Malec, Král, Paták - Čejka J., Novák, Krejčí - Ferda.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Poizl, Peslar, Klodner, Koželuh, Kališ, Kolda, Marek, Bureš, Jícha, Kuřítko, Krupka, Kovářů, Vašíček, Stehlík, Kunstmüler, Gregar, Hasoň, Štefka, Mäki.

První třetina zápasu přinesla ze strany domácích neurovnanou hru. Jedné z nepřesností využil hostující Jan Hasoň, který do třebíčské odkryté branky dorazil volný puk, který nedokázal nikdo z bránících hráčů pokrýt. S trochou nadsázky lze říct, že to bylo ze zajímavých akcí v první třetině vše. Hosté tak první dvacetiminutovku vyhráli 1:0.

Od druhé části zápasu Třebíčští znatelně přidali. Hned v první minutě druhé třetiny vyrovnal Silvester Kusko, když dostal od Vojtěcha Střondaly parádní nahrávku do pravé strany. Střelou po ledě pak překonal Slámu v brance Žďáru. Hosté přestali bruslařsky stíhat a museli faulovat. Ve druhé třetině putovali na trestnou hned pětkrát. Jednu z rychlých akcí domácího celu zakončil po přistrčení puku od Petra Krejčího rychlou střelou zápěstím Michal Furch 2:1.

Jenže domácím se přesilovky nedařilo zužitkovat a to ani padesát vteřin trvající přesilu dvou mužů na ledě. A tak přišel trest. V poslední minutě druhé periody hosté po nepřehledné situaci vyrovnali, když vyražený puk dopravil do třebíčské sítě pohotový Jan Klodner - 2:2

Třetí třetinu začali hráči v červených dresech s bílou hvězdou na hrudi opět velmi aktivně. Už ve čtyřicáté druhé minutě šli opět do vedení. Tentokrát se prosadil střelou zblízka pod lapačku výborně hrající obránce Roman Čermák 3:2.

Čtvrtý gól daly Bílé hvězdy Tadeášem Králem, který zakončil akci po spolupráci s Radimem Ferdou a Lukášem Patákem - 4:2.

Domácí hráči byli v této době na koni a jedna krásná akce střídala druhou. Jenže dost často končily tyto akce překombinováním nebo přihrávkou navíc. Krásnou přesilovkovou kombinaci po ose Adam Raška, Vojtěch Střondala přece jen zakončil parádní střelou za bezmocného Slámu Michal Vodný 5:2 a uzavřel tím skóre zápasu.

Michal Konečný po utkání Třebíč - Žďár n/S 5:2

Martin Sobotka po utkání Třebíč - Žďár n/S 5:2