Třebíčští zkrotili Trhače a domů si vezou plný počet bodů!

T ř e b í č - Po domácím vítězství proti Litoměřicím zavítali Třebíčští na led daleké a poslední Kadaně. O osudu utkání rozhodla druhá perioda, kdy se jako první prosadil v oslabení Ladislav Bittner. Na něj ještě navázal v početní výhodě Robert Havlát. I přes snižující branku Trhačů v třetí části si tým z Vysočiny uhájil vítězství, jelikož uklidňující branku přidal Michal Vodný a bílé hvězdy se posunuly na 11. místo před Frýdek-Místek!

26.kolo, středa 27.11.2019
KAD KAD
1:30:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 44. L. Chalupa (J. Müller, Wojnar) – 26. Bittner (Šťovíček), 31. Havlát (Szathmáry, Tadeáš Král), 53. Vodný (Bittner). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 298. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
SK Kadaň: Neužil – Novák, Trefný, D. Zeman, L. Chalupa, Procházka, Foltýn, Mert – Michnáč, Kůs, Wágner – Poppel, Morong, Čech – J. Müller, Rindoš, Wojnar – Dubský, Homer.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Forman, Nedbal, Jenáček, Szathmáry, Kowalczyk, Furch, Hlaváč – T. Havránek, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Michálek, Kunc, Havlát.

Úvodní perioda se nesla ve znamení opatrnější a hry od obou týmů. V nadějné šanci byl Tadeáš Král při situaci tři na dva, jenže jeho pohotová střela skončila v náruči Neužila. Za Trhače vypálil nebezpečně Albert Michnač, který si udělal slalon kolem třebíčské obrany a vše musel vyřešit mrštnou lapačkou Pavel Jekel.

První branky jsme se dočkali paradoxně v oslabení pět minut po začátku druhé části. Martin Šťovíček ujel s kotoučem po levé straně a následně zadovkou našel rozjetého Ladislava Bittnera, který si stáhl puk na bekhend a nekompromisně zavěsil. Ještě lépe bylo pro Třebíč v polovině hrací doby. Šimon Szathmáry vypálil v početní výhodě od modré, Neužil černou gumu vyrazil jen před sebe, kde stál Robert Havlát a ten se z dorážky nemýlil! V závěru prostřední třetiny měli své šance i hráči Kadaně. Rindoš z bezprostřední blízkosti třebíčské branky nebyl úspěšný, jelikož ani netrefil tři tyče. Následně Pavel Jekel bezvadně chytil lapačkou dorážku Jaroslava Kůse.

Naději pro domácí dal ve 44. minutě Lukáš Chalupa, jenž od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve vlastním oslabení netrefil branku Jakub Wojnar a nedokázal se prosadit ani opět Jaroslav Kůs, kterého Pavel Jekel opět vychytal. Pojistku dal bílým hvězdám kapitán Michal Vodný, ten využil zaváhání hostující obrany a střelou z mezikruží propálil Neužila. Následně patřila hra Třebíči, která mohla vedení i zvýšit. Martin Šťovíček zkusil z úniku blafák do bekhendu, ale brankáře Trhačů nepřekonal.

Závěr dohráli Třebíčští v poklidu, Kadaň ani nezkoušela hru bez brankáře. Tým z Vysočiny se díky výhře posunul na 11. místo.

Tomáš Hamara - SK Trhači Kadaň: Je to pro nás poněkud tvrdé, protože jsme dle mého byli lepším týmem. Horší už jsme ale byli v produktivitě, nejsme schopni dostat puk do brány. Sice vyvíjíme tlak a hrajeme v útočné třetině, ale nedokážeme se natlačit a vsítit branku. Máme málo zakončení, kdežto Třebíč z minima šancí vytěžila maximum. Soupeř vstřelil tři přesné trefy a díky tomu zvítězil. Musíme se určitě zlepšit v produktivitě. Třebíči samozřejmě blahopřeji k vítězství.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme samozřejmě rádi za získané tři body, protože Kadaň odehrála dobré utkání. Bylo to pro nás hrozně těžké. Dlouho se hrálo za stavu 0:0, ale přerušili jsme to gólem v oslabení, kdy jsme se poslali do vedení 1:0. V náš prospěch se duel zlomil přesilovkovou trefou na 2:0. Trošku mě mrzí, jak jsme si to v závěrečné části zkomplikovali naší lehkovážností, ale jsem rád, že jsme se následně uklidnili gólem na 3:1. Vezeme z Kadaně důležité tři body.