Třebíčští zostudili Vsetín, dva góly mu dali v oslabení, diváci viděli hattrick

T ř e b í č - V zápase desátého týmu s druhým družstvem tabulky Chance ligy se zrodilo velké překvapení. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč totiž zcela rozebrali Vsetín, kterému nasázeli šest krásných branek, přičemž sami favorizovaným Valachům nedovolili ani jednu gólovou radost. Připomeňme, že šest gólů inkasoval Vsetín v Třebíči už v minulém utkání. Hattrickem se blýskl Lukáš Nedvídek, který dal jeden ze svých tří gólů v oslabení. V oslabení se pak trefil i Silvester Kusko a čisté konto vychytal perfektní Lukáš Dostál.

51.kolo, pondělí 28.1.2019
6:01:0, 4:0, 1:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 8. Nedvídek (Szathmáry, Kusko), 22. T. Havránek (Vodný), 27. Nedvídek (Vodný, Nedbal), 31. Kusko, 35. Nedvídek (Szathmáry, Vodný), 49. Szathmáry (P. Kratochvíl, Kusko). Rozhodčí: Souček, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 9:10, navíc Kucharczyk (VSE) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1256. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 6:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Kusko, Nedvídek, Havlát – Vodný, Psota, T. Havránek – Süss, M. Novák, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták.
VHK Vsetín: Šelepněv (31. Málek) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Vávra, Šilhavý, Vítek.

Třebíč, vědoma si, že každý získaný bod již může hrát velkou roli, vstoupila do utkání aktivně. Soupeře ze Vsetína napadala již při rozehrávce a to se mohlo vyplatit již ve 3. minutě utkání. Na hostujícího brankáře jel v přečíslení dva na jednoho Novák, společně se Sussem, kterému však třebíčský odchovanec poslal příliš těžkou přihrávku na to, aby z toho byla branka.

Branka padla v polovině 8. minuty, kdy hrála Horácká Slavia první přesilovou hru. Po přihrávkách Kuska a Szathmáryho se od modré čáry nechytatelně přesnou střelou prosadil Lukáš Nedvídek, který otevřel dnešní střelecké představení Třebíče i díky skvělé cloně obránce Brože, který byl v přesilové hře opět na svém místě!

V poslední minutě třetiny mohli hosté nejprve srovnat, když se musel blýsknout pohotovým zásahem brankář Dostál, a poté nebezpečně tečoval střelu od spoluhráče Havránek, kotouč jen těsně minul vsetínskou klec.

Ve 22. minutě se protáhl podél mantinelu přes obránce s kotoučem na hokejce Tomáš Havránek, s ničím se moc nemazal a zavěsil pod víko Šelepněvovy branky, krásná branka.

O dvě minuty později mohlo být v Třebíči ještě veseleji, kdyby Paták v jasné pozici nepřestřelil branku. Vsetín byl stále na dostřel a o chvíli později disponoval po faulu Psoty i početní výhodou, která je mohla znovu vrátit do utkání.

To se ale nestalo, protože bravurní práci odvedl Michal Vodný, který při napadání získal kotouč, nahrál před branku Lukáši Nedvídkovi, ten si položil brankáře a bekhendem zavěsil pod víko.

Rozhodčí byl v prostřední třetině hodně přísný, a to zejména na domácí, které poslal do oslabení po vstřelené brance znovu a hned dvakrát. Ve 31. minutě to byla ale znovu Třebíč, která skórovala. Do brejku ujel Silvester Kusko, který prostřelil brankáře, jak jinak, než střelou mezi betony. Dvě branky v oslabení, to tu dlouho nebylo!

Hrála se 35. minuta, přesilová hra Třebíče pěti proti třem. Stela Vodného skončila na břevně, do branky ji dorazil Lukáš Nedvídek, který tak dokonal hattrick!

Když ve 49. minutě využil další přesilovou hru Třebíče obránce Šimon Szathmáry Vsetín již psychicky moc nezvládal a na ledě to trochu začalo jiskřit. Výsledkem toho bylo v jednu chvíli pět vsetínských borců na trestné lavici.

Důležité sdělení na závěr: Třebíč jasně přejela Vsetín, Lukáš Dostál předvedl spolehlivý výkon, Lukáš Nedvídek vstřelil hattrick, Třebíč vstřelila dvě branky v oslabení. Není lepší pozvánky na sobotní derby s Jihlavou, než dnešní zápas!

Tiskovka po utkání Třebíč - Vsetín 6:0

Jaroslav Barvíř - SK HS Třebíč My jsme dnes nabídli divákům krásný hokej. Kluci plnili vše, co jsme chtěli, hráli s chutí. To se postupně odvíjelo i od výsledku. Divákům patří velký dík, byli skvělí. Doufám, že se připravíme i na další utkání.

Luboš Jenáček - VHK Vsetín To je jednoduché. Třebíč měla dnes větší chuť po vítězství, udělala pro to víc než my a zaslouženě vyhrála. Rozhodně to není tak, že bychom se snad po vysoké výhře nad Ústím vystříleli. Mysleli jsme si, že to dnes půjde stejně lehce jako doma a ono to nešlo. Třebíč je úplně jiný soupeř.