Trhači kousali, ale Třebíčští je přemohli a berou tři body

T ř e b í č - Na Vysočinu přijela Kadaň v roli outsidera, po dvou třetinách byl stav 2:0 příznivější pro Třebíčské, ale v poslední periodě se strhla doslova přestřelka a Trhači udělali ze zápasu i menší drama. Třikrát se jim povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Bílé hvězdy si vítězství nenechaly vzít a střelou do prázdné klece pojistil výhru Kratochvíl. Premiérově se prosadili v třebíčském dresu obránce Jenáček a i forvard Jenyš.

11.kolo, pondělí 7.10.2019
5:31:0, 1:0, 3:3
KAD KAD
Branky a nahrávky: 9. Jenyš (Tadeáš Král, P. Kratochvíl), 35. Jenáček (Václavek), 50. Bittner (Tadeáš Král, Šťovíček), 57. Nedvídek (Bittner, Nedbal), 60. P. Kratochvíl (Šťovíček) – 43. Trefný (Chlouba, M. Jandus), 53. Koblížek (Čech, M. Jandus), 59. Wágner (Chlouba, L. Chalupa). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Wágner a Michnač (oba KAD) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 773. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Vodný, Bittner, Nedvídek – Jenyš, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Malec, Václavek, Havlát – Ferda.
SK Kadaň: Wolf – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Eliáš, M. Jandus, Klodner – Wojnar, Chlouba, Wágner – Michnáč, Rindoš, Zabloudil – Koblížek, Řepík, Čech – Homer, Kuba, Zd. Zabloudil.

Třebíčští přivítali v rámci mistrovského utkání na svém ledě kadaňské Trhače, kteří jsou sice suverénně posledním týmem tabulky, nicméně hokej s tímto soupeřem je vždy urputný, plný nepřesností a vyrovnaný. Nejinak tomu bylo i dnes.

První brance měla pomoci početní výhoda, kterou v polovině 3. minuty zahrávala Třebíč. Ačkoliv hráči v bílých dresech předvedli pár kombinací před soupeřovou brankou, Trhači se ubránili a prozatím se tak skóre neměnilo.

To v 9. minutě se již domácí radovat mohli. Pohlednou kombinací otevřel skóre po Králově přihrávce přesnou ranou Pavel Jenyš, který se tak v prvním zápase za Horáckou Slavii hned uvedl gólem.

Když v 15. minutě prošla Nedbalova střela hostujícímu brankáři Wolfovi pod betonem a skončila těsně vedle tyče, byla Třebíč jen těsně od navýšení vedení, které by vneslo na třebíčské hole jistě trochu kýženého uklidnění. Nestalo se tak a do kabin hráči odjížděli za stavu 1:0.

Obraz hry se příliš neměnil. Kadaň trpělivě bránila a čekala na chybu soupeře, zatímco třebíčští hráči se mnohdy vlastní nepřesností připravovali o možnost vstřelit druhou branku.

To se povedlo až v polovině 38. minuty, kdy rychlé nahození od modré čáry z hole Jakuba Jenáčka skončilo až za zády hostujícího brankáře Wolfa.

Rozhodnuto však po dvou třetinách rozhodně nebylo. Přesvědčili jsme se o tom zejména ve 43. minutě, kdy se hostům podařilo v přesilové hře trochu šťastně snížit skóre. Po přihrávce Chlouby se před Jekelem prosadil Jakub Trefný a to i přes to, že byl na těsno bráněn jedním z obránců.

Inkasovaná branka Třebíč paradoxně nastartovala asi k nejlepšímu úseku hry. Nejprve se do velké šance dostal Michálek a chvíli na to i Bittner. Kadaň ale odolávala a držela stále své akcie nad vodou.

V 50. minutě se Ladislav Bittner zásluhou přihrávek Krále a Šťovíčka již prosadil a mohl tak na třebíčské hole vnést opět trochu více klidu. Ovšem klid netrval dlouho. O tři minuty později dorazil střelu Klodnera za Jekelova záda Tomáš Koblížek a bylo to znovu jen o jednu branku.

Ani teď ještě nebyla přestřelka třetí třetiny u konce. V 57. minutě si s kotoučem najel z levé strany do útočného pásma Lukáš Nedvídek, jehož střela našla místo v brance a útočník s devítkou na zádech se mohl radovat z gólu.

Kdepak, rozhodnuto rozhodně nebylo, neboť 105 vteřin před koncem vstřelil branku František Wágner, který překonal Pavla Jekela a dal svému týmu ještě šanci na vyrovnání. To se ale nakonec nekonalo, protože 24 vteřin před koncem pojistil výhru Třebíče zakončením do prázdné brány Petr Kratochvíl.

Horácká Slavia tak přehrála Kadaň poměrem 5:3, ovšem více než za předvedenou hru jsou fanoušci rádi spíše za ,,povinné“ tři body, na které se mužstvo trenéra Sobotky až nečekaně nadřelo.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 5:3

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Připravovali jsme se na to, že nás nečeká vůbec nic lehkého. První dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou, vytvářeli jsme si dost šancí, i když Kadaň hrála hodně v bloku a tam se prosadit je velmi složité. Špatně jsme řešili finální fázi, finální přihrávku a v koncovce jsme nebyli pohotoví. Proto jsme neodskočili o víc jak dva góly. Třetí třetina byla divočina, hodně náročná na psychiku a koncentraci. Pro nás hodně těžký zápas, v určitých fázích po inkasovaných brankách jsme neměli klid. Naštěstí jsme vždy dokázali na inkasovaný gól rychle odpovědět, čehož si ceníme. I takovéhle zápasy je třeba odehrát, může nás to jen posílit a musíme se z toho i poučit. Jsme rádi za tři body, ale stále musíme hodně věcí zlepšit.

Tomáš Hamara – SK Kadaň: Dvě třetiny jsme víceméně bránili, moc jsme se nedostávali do šancí a měli jsme zbytečně mnoho vyloučených. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas otočit, proto jsme změnili herní systém, začali jsme napadat ve dvou. Jenže vždycky, když jsme dali gól, tak jsme další dostali. I přesto jsme se dotáhli na jednu branku a v power-play je pak už to riziko. My jsme v ní dostali gól, takže riziko nám nevyšlo. Třebíč zaslouženě vyhrála. Myslím, že po posledních dvou zápasech, kdy jsme si něco vysvětlili, se zvedáme, i minulý zápas proti Prostějovu jsme odbojovali úplně jiným stylem a doufám, že se zvedneme ještě dál.