Tři využité přesilovky a tři body. Horáci vítězí ve Frýdku-Místku

Návrat na vítěznou vlnu se třebíčským hokejistům podařil. Soubor z Vysočiny rozhodl o svém vítězství na ledě dalekého Frýdku-Místku, ve druhé třetině, kdy dokázal vstřelit hned tři góly. Dva z nich nesou podpis Michala Vodného, o třetí se postaral Ladislav Bittner.

18.kolo, středa 6.1.2021
FRM FRM
2:31:0, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Klimša (Husák, Mikulík), 31. Kaukič (Haman, Stuchlík) – 26. Vodný (Stehlík, Nedvídek), 27. Bittner (Vodný, Nedvídek), 33. Vodný (Stehlík, Nedvídek). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 8:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Frýdek-Místek: Daneček – Haman, Homola, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Pírek – Ramik, Kofroň, Mikulík – Šedivý, Tomi, R. Veselý – Klimša, Kurovský, Peterek – Matuš, Kaukič, Stuchlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Oščádal, Křehlík.

V brance se tentokráte poprvé v sezoně objevil miláček domácího publika Lukáš "Steve" Daneček, který tak na poslední chvíli nahradil mladíka Suchánka, kterého potrápila nějaká alergie. Suchošovi přejeme brzké uzdravení a také i návrat na led. V naší sestavě se dále objevil třinecký junior David Homola, mimochodem odchovanec třebíčského hokeje. Po čase stráveném u Ocelářů jsme zase mohli v našem drese přivítat forvardy Kurovského s Peterkem.

Letošní domácí premiéru rozhodly přesilové hry. Po první dvacetiminutovce jsme totiž ještě vedli 1:0, když se při početní výhodě pohotovou tečí dokázal v předbrankovém prostoru prosadit David Klimša - 1:0. Po změně stran už se miska vah převážila na stranu našeho soupeře a hodně jsme tomu pomohli naší nedisciplinovaností (všechny tři inkasované branky padly totiž při naší hře v oslabení). Vyrovnat se podařilo v polovině 26. minuty Michalu Vodnému - 1:1, aby se ani ne minutu nato dokázal prosadit Ladislav Bittner - 1:2. V polovině zápasu bylo znovu srovnáno. Svůj důraz před brankářem Jeklem dokázal přetavit v gól Lukáš Kaukič, pro kterého to byla vůbec první letošní vstřelená branka - 2:2. O dvě a půl minuty později už ale nerozhodný stav neplatil. Jak jsme již zmiňovali, při hře čtyři proti pěti udeřili hosté potřetí, tentokráte puk před Danečkem šikovně tečoval Michal Vodný - 2:3.

Ve třetí třetině mohli Horáci zápas rozhodnout při dlouhé přesilové hře pěti proti třem. Tu však hosté zužitkovat nedokázali. V závěru pak podržel hostující tým gólman Jekel, který vychytal v samostatném nájezdu Daniela Kurovského, na druhé straně rysy podržel Daneček, který si pohlídal střelu Bittnera. Dvě minuty před koncem jsme zkusili hru bez gólmana, hostující celek si už ale těsné vedení vzít nenechal.

hcf-m.cz

Mojmír Trličík - HC Frýdek-Místek: Výsledek dnes určily nerovnovážné stavy, kdy jsme soupeři nabídli mnoho přesilových her, které dokázal využít. A zatímco my jich měli méně a také jsme dokázali jednu zužitkovat, tak to pro nějaký bodový úspěch bylo dnes málo. Utkání ukázalo, že tým má touhu vyhrávat, chce uspět, ale bodovat při hře ve čtyřech nebo ve třech nelze. Ta naše oslabení ve druhé třetině vyplývala z hodně špatného pohybu, který jsme od samého začátku druhé třetiny měli. Také jsme nedokázali vyhodit z obranného pásma spoustu puků, které jsme měli dokonce na hokejkách. Tím jsme byli neustále pod tlakem a z toho přetížení našich obránců pak pramenily fauly. Přesto naše hra se změnila jen díky nám, nebylo to tím, že by soupeř začal více bruslit. Dostali jsme se z toho až trochu ve třetí třetině, ale bohužel takový ten hokejový bůh nás potrestal, že jsme nedokázali ani z těch nejvyloženějších šancí vyrovnat.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že jsme z obou stran viděli kvalitní zápas, kdy tam bylo od obou týmů hodně bruslení. My jsme od minulého zápasu potřebovali přidat trošku víc té urputnosti a obětavosti, což se nám i díky dobře sehraným přesilovkám podařilo. Neříkám, že jsme zápas vyhráli zcela zaslouženě, ale určitě jsme měli více štěstí, než tomu bylo v minulých utkáních. Po těch třech prohrách jsme si konečně spravili náladu.