Úžasný začátek Třebíče, nakonec se ale radovala ze tří bodů Jihlava

T ř e b í č - Už sedmdesátý třetí díl zapsal seriál jménem Derby Vysočiny mezi Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava. Tentokrát se hrálo na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ a začátek vyšel skvěle domácím. Po parádních akcích Lukáše Formana a Roberta Havláta vedli už ve čtvrté minutě 2:0. Jenže hosté byli trpěliví a do konce třetiny ještě stihli vyrovnat. Brankami Štebiha a Jiránka. Jestliže byla v zápase pasáž, která se domácím vůbec nepovedla, pak to bylo prvních deset minut druhé třetiny. Hosté byli všude dřív, jejich akce byly na jeden dotek a mnohdy jen díky vynikajícímu Lukáši Dostálovi a trošce štěstí na straně domácích neskončily dalšími brankami. Třetí třetina pak byla velmi rozkouskována mnoha vyloučeními, což vyhovovalo spíše Jihlavským, kteří dokázali uniknout až na 2:5 brankami Pekra, Zemana a Bezúcha. Třebíčští stihli snížit Matějem Psotou a vrhli všechny síly do útoku, jenže toho využil Werbik a v power-play stanovil konečné skóre zápasu. Více než 3 600 diváků vidělo i některé zajímavé momenty, kdy hráč hostů opustil trestnou lavici nebo naopak trenér hostů vešel při diskusi s hlavním rozhodčím na ledovou plochu.

53.kolo, sobota 2.2.2019
3:62:2, 0:1, 1:3
JIH JIH
Branky a nahrávky: 3. Forman (Nedbal, Střondala), 4. Havlát (Kusko), 57. Psota (Vodný, T. Havránek) – 11. Štebih (Werbik), 18. Jiránek (J. Holý, Zeman), 27. Pekr (Anděl, Čachotský), 49. Zeman (Matějíček, Suchánek), 51. Bezúch (Jiránek, Půža), 60. Werbik (Suchánek). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Kotlík, Bartek. Vyloučení: 6:5, navíc Bilčík (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3673. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, D. Mikyska, V. Čejka – Havlát, Nedvídek, Kusko – T. Havránek, Psota, Vodný – Střondala, M. Novák, Süss – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Malec.
HC Dukla Jihlava: Brož – J. Pohl, Kajínek, Matějíček, Štebih, Suchánek, J. Holý, Půža – Pekr, Čachotský, Anděl – Dostálek, Werbik, Harkabus – Bezúch, Zeman, Jiránek – Hrníčko, Osmík, Klíma.

Úvodní vhazování utkání vyhráli domácí hokejisté. Štebihův střelecký pokus vyrazil Dostál do rohu kluziště. Horácká Slavia vlétla do utkání jako velká voda a hned v úvodu první třetiny si zajistila jednobrankové vedení. Lukáš Forman obdržel skvělý pas od Karla Nedbala a propálil vše, co mu v tu chvíli stálo v cestě včetně brankáře Brože. Proti samostatnému úniku Anděla se vyznamenal Lukáš Dostál. Bílé hvězdy uštědřily svému soupeři další tvrdý úder. Robert Havlát objel jihlavskou branku a poslal kotouč do odkryté klece soupeře. O chvíli později se třebíčští hokejisté pokusili o podobný kousek, ale tentokráte byl Brož u své tyčky včas. Hrníčko se protlačil až před Dostála, ale zakončení hokejisty Dukly ztroskotalo na vynikajícím třebíčském hrdinovi v brance. Jihlavě se však nakonec podařilo snížit. Werbik vyhrál vhazování přímo na Mihu Štebiha, který prudkou ranou rozvlnil třebíčskou síť. Prvním vyloučeným hráčem zápasu se stal Hrníčko, který pykal za podražení svého soupeře. Horácká Slavia si vytvořila několika slibných pozic, ale přesilovou hru nakonec nezužitkovala. Ke slovu se tak dostala jihlavská Dukla. Střelu Jana Holého usměrnil do třebíčské klece Tomáš Jiránek, který tak svou pohotovou tečí srovnal stav utkání. Vylučovalo se také z domácích řad. Za podražení byl poslán na trestnou lavici Karel Nedbal. Famózní Lukáš Dostál likvidoval jednu šanci soupeře za druhou.

Dukla si do druhé periody přenesla zbylých pětadvacet sekund přesilové hry. Karel Nedbal se ihned po skončení svého trestu vrhl do útoku a několikrát ohrozil jihlavského brankáře. Poté se do samostatného úniku dostal jeden z hráčů Jihlavy a jeho střelecký pokus musela zastavit až branková konstrukce. Dukla dostávala Horáckou Slavii pod tlak a snažila se otočit vývoj utkání. Skvělý Dostál ale ani jeden kotouč za svá záda nepustil. Dukla pokračovala v aktivní hře a třetí branky se přeci jen dočkala. Anděl našel v mezikruží nehlídaného Matěje Pekra, který propálil Dostála mezi jeho betony. Za sevření puku byl potrestán Lukáš Forman. A děli se velké věci. Nejprve jihlavské obraně prchl Kusko, který však tváří v tvář Brožovi neuspěl. Poté po skvělé kombinaci Dukly usměrňoval kotouč do sítě Anděl, ale Dostál se rychle přesunul a zamezil kotouči v cestě do branky. Hosté tak početní výhodu v branku nepřetavili. Obránce Jihlavy neudržel stabilitu a upadl. Bílé hvězdy zaváhání soupeře potrestat nedokázaly. Vodný si v samostatném úniku na Brože nepřišel, ale akce pokračovala dále. Vodný nabil Matěji Psotovi, jehož rána skončila na horní tyči. Matějíček zasáhl jednoho z třebíčských hokejistů vysokou holí a po právu byl vyloučen. Horácká Slavia se ale v početní výhodě neprosadila.

Bílé hvězdy na začátku třetí třetiny usilovaly o vyrovnávací branku. Brož byl vždy včas na svém místě a zabránil třebíčským hokejistům ve skórování. Andělovo nahození ukryl Dostál do lapačky. Havránek nabil Vlastimilu Bilčíkovi, jehož střelecký pokus skončil na pravém Brožově betonu. Bilčík se ale vzápětí dopustil nedovoleného zákroku a musel odejít na trestnou lavici. Matějíček našel připraveného Adama Zemana, který svižnou ranou z kruhu využil přesilovou hru. O pátou branku Jihlavy se postaral Juraj Bezúch, který si chvíli míchal s kotoučem na holi a poté ho poslal do třebíčské branky. Dostálek byl potrestán dvěma minutami za sekání. Pohlednou kombinaci domácích zakončil Michal Vodný, ale Brož si jeho ránu pohlídal. Mikyska se provinil sekáním a na dvě minuty oslabil svůj tým. Horácká Slavia se ale ubránila. Navíc se po skončení oslabení prosadil Matěj Psota, který přesnou ranou z kruhu upravil na 3:5. Bílé hvězdy odvolaly brankáře a snažily se vstřelit kontaktní branku. To se jim ale nepovedlo a výhru Dukly pečetil střelou do prázdné branky Nicolas Werbik.

Autor: Viktor Pavlovec

Tiskovka po utkání Třebíč - Jihlava 3:6

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme měli výborný vstup do utkání, ale bohužel se nám naše vedení do konce první periody nepodařilo udržet. Jihlava se dokázala vrátit do utkání. Dukla nás ve druhé třetině dostávala pod tlak a dokázala vstřelit třetí branku. Ve zbytku utkání ukázala svoji kvalitu a výsledek zápasu si pohlídala. Náš tým dal do zápasu maximum a já mu nemám co vyčíst. Jihlava využila většinu svých šancí, a proto zvítězila. Za stavu 2:4 ve třetí třetině už se špatně vrací do utkání. Play off se sice vzdálilo, ale já jsem optimista a věřím, že se do něj dostaneme. Čeká nás reprezentační přestávka, ale my budeme v pondělí a v úterý absolvovat dvoufázový trénink. Poté budou mít hráči dva dny volna na odpočinek a následně se začneme připravovat na zápas s pražskou Slavií.

František Zeman - HC Dukla Jihlava: Dnes nás čekalo velmi těžké utkání, což se projevilo. Vedení domácích hokejistů 2:0 nás nezlomilo a dál jsme plnili pokyny, které jsme si řekli. Myslím si, že si dnes po právu odvážíme tři body. Jan Pohl před dnešním utkáním dostal teplotu, a proto do dnešního utkání nezasáhl. Juraj Bezúch je skvělý hokejista, kterého jsme získali výměnou za Petra Štindla. Dnes hrál dobře a podle mého názoru bude hrát ještě lépe, až se v našem mužstvu aklimatizuje. My budeme hned v pondělí dohrávat utkání s Kadaní, poté dáme hráčům volno a trénovat začneme zase v pátek.