V nájezdech šťastnější hosté, domácí berou z bojovného utkání s Dynamem jeden bod

T ř e b í č - S rezervním týmem pardubického Dynama se Horácká Slavia utkala už počtvrté v sezóně a dvakrát došlo utkání do samostatných nájezdů. Ve druhém kole v nich uspěla Třebíč, tentokrát byli šťastnější hosté. Jediným úspěšným střelcem byl totiž Lukáš Žálčík. V průběhu utkání viděli diváci vyrovnaný boj o každý centimetr ledu a dvě branky ze hry. Nejprve se na začátku druhé třetiny prosadil hezkou střelou do pravého vinglu domácí branky Dominik Hrníčko. O tři minuty později vyrovnal tečí Vodného střely Radim Ferda. Další branky už nepřinesla ani třetí třetina, ani prodloužení, i když šance v něm měly oba celky.

41.kolo, pondělí 22.1.2024
1:2sn0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1
PAB PAB
Branky a nahrávky: 23:31 Ferda (Vodný, M. Svoboda; 5/5), rozh. náj. Žálčík – 20:32 Hrníčko (Lichtag, Kaut; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Polák, Baxa. Diváci: 819. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 26:23 (6:5, 9:7, 9:8). Zblokované střely: 10:3. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Vodný, Maty. Svoboda – Frömel, Kučera, Ondráček – Michalčuk, Malý, Matěj Svoboda.
Pardubice B: Vomáčka – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Bučko, Tvrdík, Voženílek, Chabada – Hrníčko, Kaut, Lichtag – Žálčík, J. Mikyska, Pochobradský – Zeman, Rákos, Rouha – Kalužík, Fiala, Pavlata.

Připravujeme...

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Nejsme v úplně ideálním rozpoložení a zápasy jsou velmi rychle za sebou, takže si nemůžeme pomoci ani tréninky. Dnes jsme nabádali hráče k tomu, abychom se vrátili k naší parádní defenzivní hře. Nevím, kdo by sem musel přijet za soupeře, abychom si mohli říci, že jsme jasní favorité. Pardubice mají velmi silné mužstvo, uzdravili se jim hráči a my jsme s nimi hráli velmi vyrovnaný zápas. Bylo to o každém metru ledu, o každé střele. Jim se povedl jeden protiútok, nám zase tečovaná střela. Vím, že se velmi mluví o té naší přesilovce 5 na 3. Myslím si, že je to hlavně o pohodě, která v mužstvu panuje. Jakmile tam ta pohoda není, tak to jde na těchto momentech poznat. Bylo důležité kluky o přestávce uklidnit a rozebrat si to. Ve třetí třetině jsme se pak snažili hrát dobře do defenzívy a trpělivě vyčkávat na chybu soupeře. Nakonec jsme se dostali do prodloužení, kde byly šance na obou stranách. V závěru nás pak dostaly nájezdy, se kterými se dlouhodobě trápíme.

Tomáš Jirků - HC Dynamo Pardubice B: Pro nás je v aktuální době každý zápas takové malé play-off, bojujeme o každý bod. Přijeli jsme do Třebíče s veškerým respektem, pokorou. Stál proti nám velmi vyspělý tým, který umí hrát velmi dobře takticky. To se potvrdilo i na ledě. Klíčový moment pro nás byl, když jsme dokázali ubránit dlouhou přesilovku domácích 5 na 3, za to bych chtěl klukům velmi poděkovat. Opticky bych asi řekl, že domácí měli v poslední třetině převahu, ovšem i jim se v obraně tvořily mezírky, kterých jsme se snažili využít. Do prodloužení jsme pak šli s tím, že to tam chceme ukončit. V poslední době se nám na nájezdy moc nedařilo vyhrávat, tak jsem velmi rád, že se nám to dnes podařilo zlomit.