Ve Vrchlabí to nevyšlo. Horáci po boji padli 2:4

Další vítězný korálek hokejisté Třebíče tentokrát nepřidali. V dalekém Vrchlabí se bílým hvězdám výsledkově nevydařila první třetina, kterou prohrály 0:2. Toto manko už družina trenérů Pokorného a Barvíře i přes bojovný výkon smazat nedokázala. Nestačily k tomu ani dvě přesné trefy Lukáše Doudery.

12.kolo, sobota 16.10.2021
VRC VRC
4:22:0, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Matýs (Kajínek, T. Kaut), 12. M. Voženílek (Pochobradský, L. Kučera), 28. Koffer (O. Rohlík, L. Kučera), 36. P. Urban (D. Chalupa, Mrňa) – 25. L. Doudera (Šťovíček), 55. L. Doudera (Ferda). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Polák, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 643. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC Vrchlabí: J. Soukup – O. Vála, T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, T. Kynčl – D. Chalupa, P. Urban, Mrňa – Matýs, T. Kaut, T. Zeman – Heřman, Chrtek, Pochobradský – L. Kučera, O. Rohlík, Koffer.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (36. Mičán) – L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Kusko, Burian – D. Sklenář, D. Michálek, Ferda.

Vrchlabí je na současné prvoligové mapě pro Třebíč jedna z nejvzdálenějších destinací. Už proto se v rámci tohoto souboje nedalo čekat nic jednoduchého. Soupiska Horáků doznala oproti minulým zápasům několika změn – trenéři Pokorný a Barvíř nemohli počítat zejména s Jakubem Stehlíkem a Michalem Vodným. V sestavě se naopak objevila nová posila Matěj Zabloudil i obránce Lukáš Zukal.

Hned první minuty střetnutí ukázaly, že ve Vrchlabí to tentokrát bude pořádný fičák. Oba týmy do vzájemného souboje vletěly takříkajíc bez bázně a hany, což rezultovalo v několik velkých šancí už během úvodních minut – a to na obou stranách.

Na straně Třebíče zahrozil Matěj Psota, avšak jeho bekhendový pokus byl až příliš přesný, neboť skončil na tyči domácí svatyně. Na druhé straně kontroval Michal Pochobradský, proti jehož zakončení se vyznamenal Pavel Jekel.

První branka zápasu spatřila světlo světa v 9. minutě. Střílenou přihrávku Davida Kajínka nechytatelně sklepl mimo dosah Pavla Jekela Ondřej Matýs. Příležitost k vyrovnání dostali Horáci o dvě minuty později, jenže přesilovka se jim tentokrát nepovedla. Nejenže v ní Třebíčští neskórovali, po hříchu sami dokonce inkasovali. Úspěšným střelcem byl Marek Voženílek, který prokázal největší důraz na brankovišti.

Bílým hvězdám nešla upřít snaha, třebíčské kombinace snesly mnohdy přívlastek oku lahodící, nicméně chybělo to nejdůležitější – gólový efekt. I proto první perioda končila stavem 2:0 pro domácí.

Ta druhá přinesla podobný obrázek, který byl k vidění během úvodní dvacetiminutovky. Oboustranně svižný hokej si diváci na stadionu i u monitorů museli užívat. Fanoušci Horáků si mohli poprvé zakřičet gól ve 25. minutě, Martin Šťovíček sice ještě neuspěl, nicméně brankářem Soukupem vyražený puk uklidil do sítě pohotový Lukáš Doudera. Snižující trefa měla na bílé hvězdy blahodárný vliv. Hned v dalším střídání totiž mohl vyrovnat agilní Střondala, jeho rána prosvištěla těsně nad hlavou vrchlabského brankáře, který si v tento moment musel pořádně oddechnout.

Neujalo se ani několik dalších slibných střeleckých pokusů, a tak bohužel udeřilo na druhé straně. První bouřkovou pohromu sice ještě Pavel Jekel ve spolupráci s obránci zažehnal, jenže na přesně umístěný projektil Filipa Koffera už byl krátký.

Dostat Horáky zpět na dostřel jedné branky mohl Martin Šťovíček, člen elitní útočné formace se těsně po polovině základní hrací doby dostal do samostatného úniku, leč v konfrontaci „face to face“ proti Jakubu Soukupovi neuspěl. Legendární televizní a rozhlasový komentátor Karol Polák by Šťovíčkův nadějně vypadající, ale bohužel neúspěšný blafák patrně okomentoval slovy: „Čo chybalo.“

Skóre se však měnilo na druhé straně. Rychlý protiútok Stadionu zakončoval Patrik Urban, jenž puk za čáru dotlačil spíš než hokejkou silou vůle. Po čtvrté brance došlo v třebíčské svatyni ke střídání stráží, když Pavla Jekela nahradil Jan Mičán.

Závěrečná perioda přinesla třebíčskou snahu o korekci nepříznivého stavu. Útočníkům to však dnes nelepilo, a tak si slovo vzal opět Lukáš Doudera. Šikovný zadák načasoval svou ránu švihem přesně na moment, kdy před Jakubem Soukupem projížděli dva clonící hráči. Ten tak byl bez šance. V ten moment zavelely bílé hvězdy k závěrečné mobilizaci. Domácí připomínali během těchto vteřin a minut tak trochu ustrašeného školáka v první školní den – jak by taky ne – vždyť Vrchlabí si bylo dobře vědomo třebíčské síly.

Nejspíš i proto si Horáci vytvořili mohutný tlak, který ještě znásobilo vyloučení na domácí straně. Družině z Vysočiny se tak naskytla přesilovka 6/4, Jakub Soukup si během ní musel připadat jak v Sarajevu, ale žádná z pověstných kulí – v našem případě žádný z puků za jeho zády bohužel neskončil. Postupně neuspěli Krliš, Bittner ani Nedvídek. I proto svítilo po šedesáti minutách na výsledkové tabuli skóre 4:2 ve prospěch Vrchlabí. Horáci se však nemají zač stydět, protože i oni předvedli solidní výkon, který v sobě měl řadu pozitivních prvků.

Pavel Mandát

Martin Koudelka - HC Stadion Vrchlabí: Dnešní zápas naprosto povedený po všech stránkách, co se týče taktických i herních dovedností. Hráči dneska splňovali ty věci, na kterých jsme se domluvili. Silní na kotouči, takticky střední pásmo krásně pokryté, beci rozdávali puky rychle, takže vlastně veškeré splněné věci, co jsme se domluvili. Jenom ten konec, to jsme zase začali trošku panikařit, ale myslím si, že jsme měli ten zápas relativně pod kontrolou a odehráli ho úplně skvěle. Musím říct, že jsme nevěděli, s čím ten první tým na nás vleze, a myslím si, že dvě třetiny jsme je vůbec k ničemu nepustili a třetí už to bylo samozřejmě hektičtější, už jsme to chtěli dohrát tak, abychom v klidu získali tři body a mohli se zase odpíchnout. Krásné body, super.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas se nám nehodnotí dobře. Všechny obdržené góly jsme soupeři prakticky darovali, ani se na ně moc nenadřel. Dělali jsme dnes mnoho individuálních chyb, inkasovali jsme i gól v naší přesilovce po podcenění situace... Bylo to od nás dnes takové kostrbaté a nedůrazné. Naopak domácí byli hodně důrazní a z pak toho získávali souboje a puky. Po druhé třetině za stavu 4:1 jsme se stále nevzdávali, chtěli jsme se do zápasu vrátit. Vytvořili jsme si i gólové šance, ale proměnili jsme bohužel jen jednu na 4:2. Střídání Pavla Jekela vyšlo od nás trenérů, dohodli jsme se, že týmu dáme impuls a Pavla necháme odpočinout. Rozhodně nevěšíme hlavy, už ve středu nás čeká další těžký zápas. Dnešní porážka nás sice mrzí, ale na středu se zase dobře nachystáme a půjdeme do toho naplno.