Z prvního derby sezony si Třebíč odnáší bod

První derby letošní sezony přineslo vyrovnaný průběh a dělbu bodů. Horáci vedli na ledě Jihlavy už 3:1, ale domácí dokázali v závěrečné periodě srovnat na 3:3. Když o vítězi střetnutí nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Jihlava. Za Třebíč skóroval dvakrát Petr Beránek, jeden přesný zářez přidal Ladislav Bittner.

16.kolo, středa 24.2.2021
JIH JIH
4:3sn0:0, 1:3, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 30. T. Harkabus (M. Zadražil), 46. Pekr (Vítězslav Brož), 54. Fronk (Skořepa, Pekr), rozhodující samostatný nájezd Illéš – 25. Beránek (Nedvídek, Vodný), 26. Beránek (Ferda, Nedvídek), 34. Bittner (Furch, Chalupa). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Baxa, Hnát. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
HC Dukla Jihlava: Žukov – Kolář, Mareš, Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Eliáš – T. Harkabus, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Pekr – Havránek, Lichanec, Vítězslav Brož.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Chalupa, Furch, Tejnor, Zukal, Vodička, Vodný – Šťovíček, Bittner, Psota – Beránek, Nedvídek, Ferda – Křehlík, Michálek, Oščádal – Malý, Brabenec, Š. Kratochvil – Vedral.

V první třetině si domácí Dukla dokázala vyrobit dostatečný tlak a první třetinu trápila rivaly z Třebíče. Dukla ostřelovala Jekela skoro ze všech pozic, ten ale nedovolil, aby musel lovit kotouč z branky. Domácí dostali také možnost početní výhody 5 na 4 ve 12. minutě, ani ta však brankou neskončila. Oba mančafty drželi v brance skvělě chytající gólmani, neboť v první dvacetiminutovce ani jeden neinkasoval.

Druhá třetina pro domácí nezačala tak, jak by si představovali. Během pár minut se domácí celek dostal do oslabení 5 na 3 a zápas se začal lámat. Ve 25. minutě sehrála Třebíč velice rychlou akci v útočném pásmu na jejíž konci stál Petr Beránek, který obdržel křižnou přihrávku od Nedvídka a zamést puk do odkryté klece už byla pro něj maličkost - 0:1. Po 66 vteřinách se radovali ale opět hosté. Akci předcházela střela Nedvídka z pravého kruhu, odražený kotouč si našel Ferda, posunul ho na Petra Beránka a hosté odskočili na rozdíl dvou branek. To se domácím přestalo líbit ve 30. minutě. Matěj Zadražil zavezl puk po pravé straně do pásma, našel na levém kruhu Tomáš Harkabuse a ten ránou do šibenice rozvlnil síť za Jekelem - 1:2. Dvoubrankové vedení vrátil domácím ve 34. minutě Ladislav Bittner, který zkušeně sáhl do střely Furcha, který pálil z modré a na tečovaný kotouč neměl Zhukov nárok - 1:3

Do třetí třetiny domácí vstupovali s tím, že chtějí za každou cenu vyrovnat. To se bohužel projevilo i na trestech, neboť trestnou lavici stále okupovali hráči z obou celků. Ve 46. minutě vykřesal domácím naději Vítězslav Brož, který obdržel přesný a rychlý pass od Pekra z levé strany a se štěstím ho dokázal nějak dostat za brankovou čáru - 2:3. Následně necelých sedm minut do konce se o vyrovnání postaral Jiří Fronk. Jekel dokázal zlikvidovat dvě střely od Skořepy a Pekra, na dorážku zmiňovaného Fronka ale už nestačil a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny už ani jeden z týmu nedokázal nic vytvořit a čekalo se na prodloužení.

Prodloužení se opět pro Duklu nevyvíjelo dobře, neboť v něm byl vyloučen Jiránek za vysokou hůl a Třebíč měla přes minutu početní výhodu. V ní se Třebíči sice podařilo dostat puk za záda Zhukova a celá lavička začala slavit. Následně však rozhodčí gól neuznali, neboť mu předcházelo přikopnutí.

Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Dukla. Rozhodující branku si připsal Jakub Illéš, který zkušeně dostal Jekela na zem, a ten jeho následnou blafák a střelu do prázdné mohl pouze sledovat.

Autor reportáže Milan Horák hcdukla.cz

Karel Nekvasil - HC Dukla Jihlava: Otočka z 1:3 na 4:3, takže z tohoto pohledu spokojenost. Kdybych zápas zhodnotil, tak v první třetině jsme byli hodně lepší, jenže nedokázali jsme vstřelit branku. Potom začaly úřadovat naše výborné fauly, takže jsme soupeře pustili do přesilovky pět na tři, kterou dvě vteřiny před koncem využili. Pak skončilo naše oslabení čtyř proti pěti a soupeř dal další gól. Třebíč jsme tím dostali do zápasu. Narostla jim křídla a hráli lépe. Podařilo se nám snížit, ale třetí náš inkasovaný gól padl po tom, co jsme prohráli buly v našem obranném pásmu a nechali jsme si odskočit před sebe hráče, kterého jsme měli mít pokrytého. Ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat na 3:3 a v nájezdech jsme byli úspěšnější. Ale zase, už se o tom bavíme několikátý zápas - vyloučených je mraky a nevím, co bych k tomu odpověděl.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Viděli jsme i bez diváků derby se vším všudy. Zápas byl napínavý, dramatický a i remíza mohla být spravedlivá. V prodloužení jsme měli tři nevyužité šance a v nájezdech byla Jihlava o jeden lepší. Takže domácí berou dva body. Žádný velký gól ohledně odvolaného gólu v prodloužení ode mne neuslyšíte. Neviděl jsem to. Rozhodčí rozhodli, že puk byl kopnutý. Zkusili jsme vyhrát, ale zápas byl nějakým způsobem vedený - a nám se nelíbilo, jak byl vedený - ale to je zas na posouzení někoho jiného.