Znojmo oplatilo Třebíči porážku, rozhodl, kuriózní gól od plexiskla

Z n o j m o - De dvacátém kole Chance ligy zajížděli naši hokejisté k odvetě derby do Znojma. Do vedení šli Třebíčští brankou Ladislava Bittnera, domácí odpověděli dvěma trefami ve druhé třetině z hokejek Bukače a Jenyše. Odpovědí a vyrovnáním na 2:2 byla znovu trefa Ladislava Bittnera, tentokrát v přesilové hře. Pak už se trefovali jen domácí. Velmi kuriózní branku na 3:2 dával Jenáček, který střílel ze středního pásma do plexiskla za bránou, odkud se puk nelogicky odrazil do zad třebíčského gólmana a zapadl do sítě. To už běžela padesátá první minuta a hosté museli všechno vrhnout do útoku. Jenže vyrovnání nepřinesla ani power play, naopak se v ní prosadil domácí Svoboda a uzavřel skóre na konečných 2:4 pro Orly.

20.kolo, pondělí 13.11.2023
LOZ LOZ
4:20:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 21:09 Bukač (Šťovíček, Beránek; 5/5), 27:28 Jenyš (T. Svoboda; 5/5), 50:51 Jenáček (Čermák, Zahradníček; 5/5), 59:51 T. Svoboda (Jenyš, Hruška; 5/5) – 06:10 Bittner (Štebih, Psota; 5/5), 33:57 Bittner (Dočekal, Bořuta; 5/4). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Otáhal, Komínek. Diváci: 1870. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 21:31 (6:7, 7:17, 8:7). Zblokované střely: 12:17. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Leram Orli Znojmo: Groh – Zahradníček, Remta, E. Mareš, Bukač, Bartko, Tejnor, J. Jenáček – T. Svoboda, Hruška, Jenyš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Berka, Matuš, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Baláž, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Matěj Svoboda, Malý, Frömel – Maty. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Úvod zápasu přinesl řadu nepřesných přihrávek a střeleckých pokusů na obou stranách. Bezbrankový stav dokázal zlomit až v čase 6:10 po krásné nahrávce od Mihy Štebiha třebíčský kapitán Ladislav Bittner – 0:1. Hosté mohli hned vzápětí při přesilové hře odskočit na rozdíl dvou branek, ale hokejisté Znojma, kteří mají vůbec nejhorší oslabení v lize, se tentokrát ubránili úspěšně. Ovšem i po návratu Tomáše Svobody na led měl Groh ve znojemské brance spoustu práce. To Jan Mičán na opačné straně musel být v pozoru při následném vyloučení Matyáše Svobody. Se střeleckými pokusy Orlů ovšem neměl žádný problém. V závěru měl velkou příležitost hostující Martin Dočekal, který ovšem promáchl a do kabin se tak odcházelo za jednobrankového vedení třebíčského celku.

Znojemští hokejisté poháněni vpřed svými fanoušky vstoupili do druhé části aktivně. Se střelou Jenyše si Mičán ještě zvládl poradit, ale na ránu Bukače byl už krátký – 1:1. Orli zlepšili pohyb a o šest minut později strhli zápas po kombinaci Svobody s Jenyšem na svoji stranu – 2:1. Domácím dodal druhý gól sebevědomí a najednou měl Mičán mnohem více práce než v první třetině, ale… Jeho spoluhráči vybojovali přesilovou hru a tu velice rychle dokázal využít Bittner a zařídil tak Horácké Slavii vyrovnávací gól – 2:2.

Orli měli po přestávce možnost vzít si vedení zpět během dvou početních výhod, ale ani jednu v gól proměnit nedokázali. Přesto to byli právě znojemští hráči, kteří se radovali ze třetího gólu. Jakub Jenáček nahodil puk o zadní mantinel a ten se následně nešťastně odrazil od Mičánovy hokejky do třebíčské branky – 3:2. Ačkoliv Horáci se snažili náskok soupeře znovu smazat, vítězství Znojma definitivně stvrdil gólem do prázdné brány Tomáš Svoboda – 4:2.

Václav Baďouček - Orli Znojmo: V první třetině bylo znát, že se týden nehrálo. Neměli jsme dobrý pohyb a útok na bránu. Po první třetině jsme si řekli pár věcí a myslím si, že se naše hra výrazně zlepšila. Jsme rádi, že se vyrovnané utkání obrátilo v náš prospěch a bereme tři body. Fanoušci dokázali vytvořit nádherou atmosféru. Přesně tohle ti hráči potřebují. Jsme rádi, že nám naši fanoušci stále zachovávají přízeň a podporují nás. Momentálně žádné další změny v kádru nechystáme. Teď potřebujeme, aby se hráči sehráli a podávali stabilní výkony.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině jsme byli lepším mužstvem, dali jsme gól a měli jsme další dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Neproměňování šancí nás provází už delší dobu. Do druhé třetiny jsme sice šli s vedením, ale mohli jsme odskočit víc. Ve druhé třetině jsme udělali dvě zásadní chyby, které soupeř okamžitě potrestal, nepotřeboval víc šancí, okamžitě otočil výsledek. Měl dvě šance, dal dva góly. Nám se podařilo vyrovnat v přesilovce. Ve třetí třetině jsme udělali dva hloupé fauly, které jsme ubránili, ale stálo nás to sílu a čas. Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme ve Znojmě jsme hráli více než vyrovnaný zápas. Zakončení jsme se o přestávce víc věnovali, ale v zápase jsou hráči pod úplně jiným tlakem a v jiných emocích. Pokud máme zvednout puk přes beton ležícího gólmana a nezvedneme ho, tak to je zmařená tutová šance. S tím máme problém a tyto momenty potřebujeme od hráčů zvládnout. V této soutěži nevidím slabšího soupeře, všichni posilují, nakupují drahé hráče z extraligy i ze zahraničí podle možností svých rozpočtů. Ve středu nás čeká Zlín, který se netají cílem postupu do extraligy, a podle mě je to takový spící obr. I loni dlouho spal, a nakonec soutěž vyhrál a hrál baráž. My budeme hrát doma, potřebujeme diváky, aby nás podpořili. Uhráli jsme dvě vítězství, teď jsme dvakrát prohráli, tak to ve středu zase budeme chtít překlopit zpět na naši stranu.