Menu +

„Je to takové jiné, zvláštní pocit,“ pronesl Roman Erat po utkání na třebíčském ledě

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Přípravné utkání Horácké Slavie proti Kometě Brno přineslo slušnou diváckou návštěvu, zajímavou konfrontaci extraligového hokeje s prvoligovým a třeba i návrat Romana Erata na třebíčský led po dlouhých deseti letech. Odchovanec Třebíče nemohl chybět u pozápasových ohlasů místních novinářů.
Sdílejte článek
 

Roman Erat na třebíčském ledě

Když se Erata zeptal jeden z novinářů na rok, kdy naposledy nastoupil na třebíčském ledě, takřka vytušil hráč s více než pětistovkou startů v nejvyšší soutěži správnou odpověď. Tipl si rok 2003, správná odpověď by byla 2002.

Roman Erat přestoupil v roce 2002 z Třebíče do extraligového Znojma, kde hrál až do konce nejvyšší soutěže ve městě (duben 2009). Od Orlů se přesunul společně s licencí do Brna, v Kometě patří ke stabilním hráčům základní sestavy dodnes.

Roman Erat

Jaký byl návrat po tolika letech na stadión, kde Erat, jenž mezitím oblékl jedenkráte i reprezentační dres, hokejově vyrůstal? „Je to takové jiné, je to zvláštní pocit, ale rád jsem si tady zahrál, proti klukům, které znám tady z Třebíče, a myslím si, že diváci viděli pěkný hokej a že si to užili,“ popsal bezprostřední dojmy po utkání.

V době Eratova působení v Třebíči hráli za Horáckou Slavii ze současných hráčů jen David Dolníček a Rostislav Malena. Šikovný forvard však znal i jiné hráče a prokázal dostatečný přehled. „Nějaké ty mladší kluky znám určitě, Třebíč není velká, takže se známe a já sleduji, jak se Třebíči daří, takže ty kluky vesměs znám. Teď tam navíc hraje od nás sedm kluků, takže si myslím, že tři čtvrtě manšaftu znám,“ dovysvětlil hráč s číslem 9 na dresu znalost manšaftu Horácké Slavie.

Oba týmy polykají tréninkové dávky, postupně získávají herní kvalitu, i zápas v Třebíči hokejistům brněnské Komety něco jistě přinesl. „Hodně se bruslilo, takže si myslím, že účel to splnilo. Myslím si, že to byl dobrý zápas. Nebylo to z povinnosti. Já jsem rád, že jsme si tady zahráli. Viděl jsem spoustu kluků, je to zpestření pro mě,“ zhodnotil Erat první přípravný zápas Horácké Slavie.

Trochu nostalgie

Kdysi začínal Erat v třebíčské přípravce, mj. společně se svým mladším bratrem Martinem, prosadil se do prvního týmu, odešel za zkušenou do Znojma, poté ho hokej zavál do Brna. Uplynulo už hodně let, mnoho se od té doby změnilo. Jaké vzpomínky zůstaly Eratovi na Třebíč? „Tak jenom pěkné, určitě,“ přitakal.

V závěru utkání vyvolávali fanoušci jeho jméno. Nezapomněli na něho. „To bylo hezké od nich, moc jim děkuji,“ pronesl spontánně a upřímně.

Přání třebíčskému hokeji

Roman Erat přiznal, že sleduje třebíčský hokej, i proto mu novináři položili na závěr otázku, co by přál hokeji v Třebíči. „Já přeji, aby se kluci probojovali letos do play-off, aby měli lepší začátek než loni a aby se jim dařilo tak jako na konci sezóny, kdy hráli perfektně, a aby neměli problémy,“ uzavřel své pozápasové povídání slavný třebíčský odchovanec.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Jsem rád, že jsme zvládli hlavně ten závěr zápasu, říká po výhře Karel Nedbal

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Pavel Jekel: Nesmíme nic podcenit, jde o každý bod!

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Budeme se snažit urvat všechny možné body, velí Ondra Malec

18.02.2020