Menu +

Bílé hvězdy v sobotu vyzvou svou pražskou jmenovkyni

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia si ve středu upevnila pozici na špici tabulky a nyní je před ní nová výzva. Čeká ji střetnutí s trejdy proměněnou pražskou Slavií. Ta by ráda zapomněla na černou sérii šesti porážek a vrátila se zpět do bojů o play - off. Hlavní lodivod třebíčské střídačky Kamil Pokorný by podle všech indicií měl mít k dispozici dvojici důležitých hráčů, kteří byli v předešlých utkáních na marodce. Pražané měli oprati Třebíči ve středu volné kolo, a na lídra soutěže se tak dozajista výborně připravili, jelikož body velmi nutně potřebují. Naproti tomu Horácká Slavia by si ráda svou pozici v tabulce ještě více pojistila před dotírajícími Litoměřicemi. O tom, kdo nakonec bude slavit vítězství, se rozhodne v sobotu v 17:00 v pražském Edenu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřenci Kamila Pokorného obstáli v jedné z nejtěžších zkoušek, kterou bylo měření sil s Litoměřicemi, které si dělaly choutky na nejvyšší příčku tabulky, ale Horácká Slavia šesti brankami odvrátila nájezd kališníků a všechny body si ponechala v domácí pevnosti, kde ještě v letošní sezoně neprohrála. Bílé hvězdy navíc podle slov hlavního trenéra budou moci využít i hráče, kteří dosud nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit.

„Samozřejmě Slavie dělá vše proto, aby zlepšila své výkony a má i nějaké nové trejdy. Ale to je samozřejmě věc Slavie Praha. My jsme se připravovali po zápase s Litoměřicemi na dnešního soupeře a budeme chtít hrát zase týmově.”

„Vrátil se nám do sestavy Jirka Hunkes a Michal Vodný. My hrajeme venku a soupeři máme z loňské sezony co vracet, jelikož vyřadil kluky z předkola play – off. Chtěli bysme tedy určitě z Prahy přivést nějaké body. ”

„Slavie měla pauzu a ve středu nehrála, takže se určitě důkladně připravovali a my uvidíme, jak ten zápas bude vypadat, Věříme, že kluci budou chtít podat co nejlepší výkon. ”

„S Adamem Gajarským to vypadá tak, že trochu doplácí na to, že se týmu daří, a že máme nějaké střídavé starty z Extraligy. Momentálně jej tedy necháváme rozehrávat v Kometě B, kam má vyřízený střídavý start. Jestli nastoupí proti pražské Slavii, záleží na tom, jak se domluvíme s Kometou na střídavých startech hráčů z Extraligy. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Václav Krliš (7+5), Lukáš Nedvídek (2+10)

nejlepší střelec: Václav Krliš (7+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (2+10)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,61%, Jan Mičán 100%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Dočekal, D. Sklenář – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

HC Slavia Praha

Pražanům se sice podařilo na začátku soutěže třikrát v řadě naplno bodovat, ale momentálně se potýkají s černou sérií šesti proher. Slavia vyhrála naposledy devětadvacátého září a od té doby se svěřencům Jiřího Vebera nepodařilo získat na svůj opasek žádný skalp soupeře. Pražané proto podnikly několik razantních kroků, které by je měly dovézt zpět mezi týmy, které budou atakovat postupové příčky do vyřazovacích bojů.

Vedení Slavie přivedlo z Karlových Varů na hostování Martina Weinholda, který by měl vyztužit obrané řady. V týmu skončilo hostování Albertu Michnáčovi a s týmem se rozloučil také Daniel Kružík, který zamířil do Sokolova. Opačným směrem zamířil Tomáš Vracovský, který má za úkol pozvednout produktivitu pražského celku. A to není zdaleka všechno, v zadních řadách můžou naskakovat také David Štich a Patrik Kadeřávek. Do brankoviště se chystá také Dominik Pavlát. Změn proběhlo opravdu hodně a teď jen záleží na tom, jak se vše projeví na výkonech týmu.

I když se Slavii nedaří v tabulce tak jak by si představovala, tak v individuálních statistikách naopak září hned dvojice hokejistů. Jedná se o Tomáše Knotka a Petra Kafku. První jmenovaný je s 22 body nejproduktivnějším hráčem celé soutěže a Petr Kafka je v té samé tabulce na čtvrté pozici. Ani oni však nedokázali zabránit propadu Slavie tabulkou.

Statistiky hráčů HC Slavia Praha

lídr kanadského bodování: Tomáš Knotek (11+11)

nejlepší střelec: Tomáš Knotek (11+11)

nejlepší nahrávač: Petr Kafka (4+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Roman Málek 88,72%, Martin Michajlov 85,86%, Michal Pittr 93,75%, Dominik Pavlát 88,89%

Sestava Prahy z minulého utkání: M. Michajlov – Daniel Krejčí, Kadeřávek, Barák, Veber, T. Duda, R. Havel, Mikuláš Hovorka – T. Knotek, P. Machač, Michnáč – Poletín, Žejdl, Kružík – R. Všetečka, Vlček, M. Ondráček – J. Doležal, T. Pšenička, Šteiner.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká domácí bitva o Vysočinu, v níž se jako už tradičně postaví na odpor jihlavská Dukla

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít na domácím ledě prodloužit svou vítěznou sérii proti Šumperku

23.11.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy po skončení reprezentační pauzy zvládly oba duely a nyní se přesouvají bojovat o body do Kolína

20.11.2021