Třináctá výhra v sezoně! Horáci si vezou z Prahy všechny tři body

P r a h a - Třebíčská jízda pokračuje. V rámci 14. kola Chance ligy jsme zavítali v pozici lídra na území pražské Slavie, která měla na kontě šest porážek po sobě. Horáci nepřipustili, aby se soupeř dostal z krize a v hlavním městě zvítězili: už po 2. třetině vedli 3:0. I když domácí zdramatizovali poslední periodu, tak třebíčští hráči závěr zvládli a zůstávají stále na prvním místě s náskokem sedmi bodů!

14.kolo, sobota 23.10.2021
SLA SLA
2:30:1, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 46. T. Knotek, 56. R. Všetečka (Mikuláš Hovorka, Vracovský) – 20. Psota (L. Bittner, Šťovíček), 30. L. Doudera (Psota, Šťovíček), 32. Kusko (M. Zabloudil, Tureček). Rozhodčí: Čáp, Sýkora – Coubal, Horažďovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 767. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
HC Slavia Praha: M. Michajlov (32. R. Málek) – Barák, Weinhold, Kadeřávek, Veber, T. Duda, R. Havel, Mikuláš Hovorka – T. Knotek, P. Machač, T. Pšenička – Poletín, Žejdl, M. Ondráček – Vracovský, Vlček, R. Všetečka – J. Doležal, Kern, Šteiner.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Kusko, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Třebíči se do zadních řad vrátil zkušený Jiří Hunkes, jenž se postavil opět do prvního obranného páru vedle Lukáše Doudery. Bílé hvězdy od prvních minut ukazovaly, že jsou právem na prvním místě, Pražanům moc šancí nedovolily.

V 11. minutě se sice Vojtěch Střondala neprosadil po bekhendové kličce, ale mrzet ho to nemuselo. V závěrečné minutě první periody přišla pro domácí rána.

Matěj Psota dal důležitý gól do šatny

Po velkých zmatcích před brankou Martina Michajlova se puk dostal k Ladislavu Bittnerovi, který ho posunul na zcela volného Matěje Psotu. Ten pak z blízkosti nezaváhal, jeho trefa padla přesně 22 sekund před koncem sirény.

A v další části bylo pro Třebíč ještě veseleji. V polovině hrací doby si vybruslil od levého mantinelu před kruh mladý obránce Lukáš Doudera a propálil slávistického brankáře.

Dvoubrankové vedení netrvalo dlouho: o minutu a půl později pronikl do útočného pásma Silvester Kusko. Ten zkusil střelu přes obránce a jeho pokus na lapačku propadl Michajlovovi až za brankovou čáru.

Strážce slávistických tří tyčí poté přenechal místo Romanu Málkovi, další branka ve druhé části už nepadla.

Kdo si myslel, že zápas se dohraje naprosto v klidu, tak se mýlil. Domácí to nevzdali – už ve 44. minutě musel hasit třebíčský brankář Pavel Jekel samostatný nájezd Tomáše Pšeničky, dokonce i přečíslení dva na jednoho, kdy zakončoval Martin Ondráček.

O čisté konto přišel Jekel nakonec o dvě minuty později, kdy po chybě v rozehrávce hostů úspěšně snížil na 1:3 nejproduktivnější hráč celé soutěže Tomáš Knotek.

Třebíč dostávala soupeře navíc do tlaku díky faulům. Čtyři minuty před koncem využil početní výhodu Robin Všetečka, který tečoval nahození od modré čáry z hole Mikuláše Hovorky.

Závěr Horáci ubojovali a upevnili si první místo!

Závěrečný nápor v šesti proti pěti ale Horáci ustáli – z ledu Slavie si tak odváží cenné tři body po výhře 3:2.

A vzhledem k zaváhání Litoměřic proti Sokolovu si třebíčské mužstvo zvýšilo náskok na prvním místě. Aktuálně vede Chance ligu už o sedm bodů. V pondělí mají Horáci volno, ve středu pak doma vyzvou právě Sokolov.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině se jednalo o velice bojovné utkání. Nám pomohl gól do šatny pár vteřin před první sirénou. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem a myslím si, že jsme mohli odskočit i na větší rozdíl než 3:0. Ve třetí třetině vrhli domácí všechno do útoku, navíc se dostali do tlaku díky našim oslabením, které jsme museli zvládnout tři za sebou. Na přesilovky soupeře jsme se chystali a kluci všech sedm odehráli výborně, až na tu jednu střelu v tom posledním oslabení. Pak z toho byl dramatický závěr tak, jak my to letos umíme... Ve třetí třetině se mohl projevit fakt, že domácí měli ve středu volno, zatímco my jsme hráli těžký zápas s Litoměřicemi. Musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení, kdy ten závěr zvládli i za Radima Ferdu, který se zranil hned na začátku zápasu a je otřesený. Je to hráč, který má svou kvalitu a své místo v našem kádru, takže nám samozřejmě v celém zápase hodně chyběl. Hráčům ještě jednou velký dík za odpracované utkání. Se ziskem dalších tří bodů jsme samozřejmě velice spokojeni.

Jiří Veber - HC Slavia Praha: Celý týden jsme se připravovali na tento zápas, řekli jsme si, že musíme hrát dobře odzadu. Pak jsme ale dostali gól na konci první třetiny, který nás do druhé části ovlivnil. Ve druhé třetině byl náš výkon velmi špatný, takhle se nebojuje. Vypadalo to, jako bychom se báli hrát. Až ve třetí třetině se to otočilo, vyhráli jsme ji, ale to už bylo pozdě. Takhle jsme měli hrát od začátku.