Za tři body jsme rádi, říká Bittner. Konce zápasů chce zvládat líp i kvůli vlasům trenérů

Třebíčská hokejová mašina jede dál. Nezastavila ji ani pražská Slavia, která na svém vlastním ledě okusila odplatu za jarní předkolo play off. Na vítězství bílých hvězd se asistencí podílel také kapitán Ladislav Bittner, který zažívá poklidný „nástup do funkce". „Zatím se daří, takže hlas jsem ještě zvyšovat nemusel", říká s úsměvem.

Kapitáne, jak hodnotíš zápas v Edenu?

Zápas to byl těžký. První třetina byla o tom, že nikdo nechtěl udělat chybu, v té druhé jsme byli lepším týmem, z čehož jsme vytěžili dvě branky. Třetí třetina byla dost rozkouskovaná, jelikož v ní bylo z naší strany hodně oslabení.

Vaše elitní útočná formace s Matějem Psotou a Martinem Šťovíčkem zaznamenala na konci první třetiny důležitý gól na 1:0. Jak jsi situaci viděl ze svého pohledu?

Dobře jsme tam vystihli rozehrávku a jeli dva na nikoho. Nakonec jsme dali parádním ťukecem gól (směje se). Dělám si legraci, tam to bylo o tom, že mu to přeskočilo hokejku, dorážel jsem já a poté i Šťova. Gólmanovi to nakonec vypadlo, načež jsem to Psotičovi přistrčil a on to dával pod horní tyčku.

Ve třetí třetině jste si za stavu 3:0 zápas zbytečně zkomplikovali. Proč?

My jsme si říkali, že musíme hrát pořád stejně, že se nesmíme zatáhnout. Ale bylo tam z naší strany hodně vyloučených, to pak bere síly. Někdo chodí na oslabení hodně, někdo zase moc ne, takže to pak není tolik v tempu. Každopádně jsme rádi, že jsme to ubojovali za tři body.

Nestalo se to poprvé. Čím si to vysvětluješ?

Těžko říct, každopádně se na to musíme už zaměřit, aby k tomu nedocházelo a my mohli zápas dohrát v klidu. Nás to pak stojí další síly a trenéry vlasy na hlavě. (směje se)

Nemůže to být v tom, že soupeř už pak nemá co ztratit, takže ho to paradoxně dostává do snazší pozice?

Tak jasně, oni se do toho pak víc tlačí, ale my prostě musíme dál hrát svoji hru a ty konce zápasů zvládat líp.

Říkali jsme si, že jim chceme oplatit to loňské vyřazení

Slavia prohrála před dnešním zápasem šestkrát v řadě. Bavili jste se v kabině o tom?

Měli jsme přípravu jako na každý jiný zápas. Věděli jsme, že měli ve středu volno, takže měli čas na přípravu. Zároveň jsme věděli, že se tam udály nějaké změny a že budou chtít vyhrát.

Ani ty sám jsi jejich případnou nepohodu nevnímal?

Nevnímal. Byl to zápas jako každý jiný, chtěli jsme ho hlavně vyhrát, což se nám podařilo.

Šlo o reprízu loňského předkola, ve kterém vás Pražané vyřadili. Byla to motivace navíc?

Těsně před zápasem jsme si říkali, že je chceme porazit a oplatit jim tak trošku to loňské vyřazení, takže motivace navíc to v určitém smyslu byla. Jsme rádi, že se nám to podařilo.

Před sezonou jsi byl zvolen kapitánem, už jsi se v nové roli zabydlel?

Je to pro mě čest, jsem za to rád. Ale neřekl bych, že se něco nějak extra změnilo. Kluky se snažím hlavně hodně povzbuzovat. Zároveň je nás starších borců v kabině víc, takže když je potřeba, tak si vezme slovo někdo z nich. Není to o tom, že bych mluvil pouze já.

Předpokládám, že vzhledem k průběhu sezony jsi hlas ještě zvyšovat nemusel, co?