Fotogalerie zápasu Třebíč - Beroun

Fotogalerie
T ř e b í č - Nebylo to v poslední době poprvé, co museli hokejisté Horácké Slavie dohánět nepříznivý vývoj zápasu stanovený v první třetině. Tentokrát notně zabrnkali na nervy domácím fanouškům, neboť po očekávaném vítězství začali sahat až v závěrečném dějství. Brankami Kubiše a Sobotky otočili skóre a konečné vedení, zároveň také prvoligovou jistotu pro příští sezónu, završil kuriózním gólem symbolicky kapitán Jakub Žiška. Vítězství znamená, že se hráči Horácké Slavie představili před domácím publikem letos naposledy, a proto si obě strany užily závěrečnou děkovačku.

V první třetině se domácí před Kopřivou příliš neprosazovali, Beroun měl ze hry více.

To vedlo i k první brance, kdy se hosté ve 14. minutě dokázali, po chybě Třebíče při střídaní, ujmout vedení při vlastním oslabení zásluhou Pabišky.

Medvědi byli aktivnější po celou první třetinu a po právu ji vyhráli 1:0.

Druhá třetina byla již o něčem jiném, domácí ožili a jednu z prvních akci měl Jakub Žiška.

Na začátku 23.minuty byl ve velké příležitosti třebíčský matador Oliva, ale puk mu v poslední chvíli sklouzl z hole.

O chvíli později čelí Kopřiva osamocenému Berounovi, který však kotouč nezkrotil ideálním způsobem a berounskou klec minul.

Horácká Slavia i nadále pokračovala v obléhání branky soupeře.

Na druhé straně spolehlivě likvidoval pokusy Medvědů Filip Luňák spolu s pozornou obranou. Beroun neuspěl ani během přesilové hry ve 27. až 29.minutě.

Třebíčští mohli skóre srovnat průnikem obránce Hrbáčka, který projel celým pásmem, ale neposlušný puk za záda Kopřivy nakonec nenasměroval.

Obrovský nápor domácích pokračoval. Ve 30.minutě byl jen kousek od vyrovnávací branky kapitán Jakub Žiška.

Hrálo se tvrdě, ...

... velká část soubojů se odehrála u mantinelnu, většinou však v obranném pásmu červených.

Kopřiva zůstává stále nepřekonán. Na jeho hokejce (a posléze v ochranné síti) končí nájezd Berouna a Sobotky.

Zlomový moment zápasu. Běží 49. minuta zápasu, Třebíč hraje přesilovou hru, u mantinelu se zmocní puku Žiška, vystřelí, Kopřiva vyráží jen před sebe, kde stojí osamocený Pavel Kubiš, který otočkou překonává berounského gólmana a srovnává na 1:1.

Domácí se radují z vyronávací branky.

Druhá branka v rychlém sledu. Minutu po Kubišovi skóruje bekhendovým úderem Martin Sobotka. Gól je sice zprvu připsán Horákovi, ale skutečným exekutorem byl právě Sobotka, který svůj gól popsal i v ohlasech po utkání.

Domácí byli i nadále při chutí a obecenstvo je hnalo do dalších akcí.

Nápor vyvrcholil v 53.minutě třetím gólem, kdy Jakub Žiška poslal kuriózně puk za Kopřivova záda. Ani sám autor nedokázal přesně v ohlasech po utkání vysvětlit, jaký způsobem puk do klece usměrnil.

Spolu s Žiškou se radují i jeho spoluhráči a také celý třebíčský stadion. Tento výsledek jim zaručuje vyhnutí se letošní baráži o udržení v soutěži.

Zápas však ještě nekončí, hosté hrají přesilovou hru a usilují o kompenzaci výsledku. Aktivním přístupem hráčů v bílých dresech se však hostům přesilovka příliš nedaří.

Konec zápasu, hráči se radují a děkují svým fanouškům za podporu ...

... a vytvoření skvělé atmosféry. Zároveň se s nimi loučí ...

... a po Filipovi Luňákovi předvádí "tygří skoky" i zbytek mančaftu.

Hráči se po odchodu do kabin ještě jednou vrací znovu poděkovat věrným fanouškům. Ochozy zdraví a vítězství si vychutnává i vyvolávaný, oblíbený bek Béďa Ščerban

Na závěr ještě předvedli jízdu na rolbě Ondřej Němec a Michal Horák.