Menu +

JAN VÁCLAVEK: Budu se chtít pořádně ukázat!

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Vítězný návrat do sestavy! Před letošní sezónou posílil útočné řady dvacetiletý Jan Václavek, jenže v přípravě se ve čtvrtém zápase zranil na ledě Prostějova, a zápasům musel přihlížet jen z tribuny. Nastoupil až po 48 dnech právě na ledě Jestřábů a i on měl podíl na vítězství. „Jsem rád, že jsem mohl hrát, od teď tedy budu klukům pomáhat naplno,“ říkal.
Sdílejte článek
 

Během přípravy si útočník připsal dva body ve třech zápasech, ve čtvrtém v Prostějově se zranil a zápasy musel sledovat pouze v roli diváka. „Samozřejmě zranění není vůbec příjemné, já jediné, co jsme pro to mohl dělat, tak se nějak udržovat... Na kole nebo v posilovně. Nadšený jsem z toho nebyl, že jsem musel zápasy jen přihlížet. Na sezónu jsem se těšil, bohužel kvůli zranění to nešlo hned. Doufám, že už to mám vybrané pro tento ročník,“ pravil hráč s číslem 72, který má za sebou zápasy i v extraligovém Zlíně.

Na první mistrovský start čekal mladý útočník dlouhou dobu, téměř dva měsíce, a po středečním vítězném zápase neskrýval radost: „Spokojený jsem za celý tým, tady jsem i odehrál poslední zápas v přípravě, od té doby jsem byl zraněný, takže to teď takhle hezky vyšlo. Jsem moc rád, že jsem tu dnes byl a nějakým způsobem jsem mohl klukům pomoci k výhře.“

útočník Jan Václavek

Třebíčští si připsali čtvrtou výhru v řadě, utkání došlo do prodloužení, kde měli Horáci mnoho příležitostí. Branka ale nepadla a šlo se na nájezdy, kde vstřelil vítěznou branku Lukáš Forman. „Podle mě byla škoda, že jsme to neurvali hned v prodloužení, možná i v normální hrací době. Byly tam šance na obou stranách, kluci na naší straně byli na nájezdy šikovnější a máme bonusový bod my,“ komentoval výhru odchovanec Zlína. Povedený nájezd předvedl rovněž Michal Vodný, který si puk zasekl před brankovištěm do protipohybu brankáře. „Nerad bych Michala prásknul, ale na tréninku zkouší i tuto kličku a dnes vsadil na ní. Udělal to krásně a vyšlo mu to,“ smál se.

Jan Václavek se již cítí připravený do dalších bojů a chce být platným článkem týmu. „Připraven jsem už stoprocentně, druhým týdnem trénuji na ledě a cítím se dobře. Od teď tedy budu klukům pomáhat naplno a jsem rád, že jsem do zápasu mohl nastoupit, nyní do toho vletím a budu se chtít pořádně ukázat,“ říkal odhodlaně.

Jan Václavek na střídačce v Prostějově.

Ve formaci se objevil s Robertem Havlátem a Radimem Ferdou. „Je to už nějaká doba, co jsme na ledě, už jsme se párkrát potkali a navíc ten systém je pro všechny lajny stejný. Takže každý hráč na určitém postu ví, kde se má pohybovat, co má dělat a jak hrát,“ upřesňoval mladík.

Další zápas čeká Bílé hvězdy v sobotu, a to v dalekých Litoměřicích, které jsou na 6. místě a mají o čtyři body víc jak Bílé Hvězdy. „Bylo by skvělé, kdyby se nám povedlo uspět i v sobotu, byla by to pátá výhra v řadě, což je už úžasná šňůra. V Litoměřicích jsem taky v minulosti působil. Mají tam hodně zajímavý projekt, v týmu mají šikovné kluky, v obraně jsou velmi důrazní hráči... Bude to těžké, ale jedeme urvat další body,“ uzavřel rozhovor Jan Václavek, jenž v předminulé sezóně odehrál za Litoměřice 16 zápasů (2+2).

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020