Čtvrtá výhra v řadě! Z Prostějova vezeme cenné dva body

T ř e b í č - Třebíč v rámci devátého kola zamířila na stadion Prostějova, kde se jí v lize naposledy podařilo vyhrát v roce 2015. Ale dneska to naši borci zlomili! Zápas nám příliš mnoho branek nenabídl. Horáci se dostali po trefě Davida Michálka do vedení v deváté minutě. To jim vydrželo až do čtvrté minuty druhé třetiny. Další gól už jsme neviděli, a tak rozhodly nájezdy, ve kterých se prosadili Lukáš Vágner a Michal Vodný. Pavel Jekel za svá záda nepustil ani jeden nájezd. Z Prostějova si tak vezeme dva velmi důležité body!

9.kolo, středa 2.10.2019
PRO PRO
1:2sn0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. V. Meidl (Nouza, Kafka) – 9. Michálek (Forman, T. Havránek), rozhodující samostatný nájezd Forman. Rozhodčí: Čech, Skopal - Lukš, Zedník. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 934. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – T. Jandus, Chlán, Berger – L. Luňák, M. Novák, Ouřada.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, T. Havránek – Vodný, Nedvídek, Bittner – Malec, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Václavek, Ferda – Podlaha.

Vstup do zápasu vyšel lépe třebíčským hokejistům, kteří byli více na puku. Ve 4. minutě však dali šanci Jestřábům, kterým darovali přesilovou hru po faulu Lukáše Patáka. Domácí ovšem početní výhodu sehráli mizerně a hosté se snadno ubránili. O minutu později se, ale provinil prostějovský Muška a také Prostějov musel do oslabení. Ani v této disciplíně si domácí nepočínali ideálně, protože vyhozený puk přistál přesně na holi Formanovi, který jej střílenou přihrávkou poslal na Davida MICHÁLKA a ten krásnou tečí poslal puk do protipohybu Dvořáka – 0:1. Ani po inkasovaném gólu se Jestřábi nemohli dostat ke své hře a Třebíč tak byla na koni. Až minutu před koncem první dvacetiminutovky měl velkou šanci Krejčík po přihrávce od Nouzi, ale bránu netrefil. Po 1. třetině se tak hrálo 0:1.

O přestávce zřejmě zavál v kabině domácích velký vítr a Prostějov začal lépe. V 23. minutě byl vyloučen hostující hráč a Prostějov měl šanci srovnat. A to se mu také povedlo! Po krásné kombinaci na jeden dotek zakončoval po poloprázdné brány Václav MEIDL – 1:1. V 27. minutě zachytili domácí vyhozený puk na modré, puk se pak následně dostal až k Ouřadovi, který velmi povedenou střelou prověřil Jekela. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale moc pěkný hokej k vidění nebyl. Ve 36. minutě měl dobrou příležitost střelec první branky Meidl, ale puk se mu svezl z čepele a Jekel stihl zasáhnout. Ve 39. minutě šel pykat na dvě minuty domácí Mrázek a Třebíč si vypracovala ještě jednu šanci, když Michal Vodný elegantně obešel tři hráče, ale poté přestřelil. Po 2. třetinách nerozhodně 1:1.

První šance poslední části přišla už po 2 minutách, když v přečíslení pálil po velkém nápřahu Březák, ale puk trefil jen boční síťku. Následovala pasáž plná nepřesností na obou stranách a reklama na 1. ligu to tedy rozhodně nebyla. V 53. minutě si vypracoval šanci kapitán Račuk, ale ani ten nevyzrál zblízka na gólmana hostů. Jestřábi se snažili urvat všechny 3 body na svoji stranu, ale to se jim nepovedlo a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm byli vidět 2 velké šance a obě na straně hostujícího celku. Nejdříve v 64. minutě vymíchali domácí obranu Bittner se Šťovíčkem, ale puk jednomu z nich v poslední fázi utekl a poté v posledních vteřinách musel Daniel Dvořák čelit dvěma dorážkám.

Po 65. minutách se nerozhodlo a na řadu přišli nájezdy. Třebíč dala hned první dva a Prostějov z pěti sérií ani jeden, bonusový bod tak připadl hostům a Jestřábi berou z dnešního utkání pouze jeden. Vítěznou branku vstřelil Lukáš FORMAN.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme se zaměřili na defenzivní hru, na rychlý přístup, abychom soupeře dostávali pod tlak, aby měl co nejméně času, což se nám výborně dařilo v první třetině. Tam jsme soupeře nepustili k ničemu vážnějšímu, využili jsme přesilovku a vedli jsme. Ve druhé třetině jsme od toho trochu upustili a Prostějov má kvalitní silové hráče, takže nás ve druhé části několikrát sevřel v pásmu, poté i vyrovnal. Ve třetí třetině se oba týmy spíš zaměřily na obranu, moc šancí nebylo a dohrálo se to do remízového stavu. Díky vývoji zápasu a tomu, co kluci předvedli, jsme ten druhý bod strašně chtěli a bylo to vidět i v prodloužení. Bohužel ani jednu šanci jsme nevyužili. Nájezdy jsme naštěstí zvládli. Dnes to byl skvělý kolektivní výkon, podpořený výborným Pavlem vzadu. Budeme dále pracovat a nachystáme se na další utkání, kde chceme zase vyhrát a potěšit fanoušky. Honza Václavek byl dlouhodobě zraněný, v poslední době už však s námi trénoval a dnes i naskočil do zápasu. Byl také jedním z důležitých hráčů. Na nájezdy tu máme hráče, u kterých čekáme, že budou rozhodovat, a s hlavním trenérem jsme se na těch jménech shodli. Na poradě jsme si ukazovali i nějaké nájezdy soupeřů a Pavel je dnes skvěle chytil.

Jiří Vykoukal - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes na nás bylo až moc vidět, že musíme vyhrát, a to nám svazovalo ruce. Všechno je teď z naší strany těžkopádné, a z toho pramení i spousta nepřesností. Takový je někdy sportovní život a my teď výsledky musíme urvat srdcem. Nikdo jiný to za nás neodehraje!