Menu +

Jsem rád, že můžu bojovat za Horáckou Slavii, říká Ladislav Bittner

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Po utkání v Prostějově odpovídal na otázky redakce útočník Ladislav Bittner. Co říká na zápas? Jak se zrodilo jeho zdejší angažmá? A vypíše nějakou svačinku do kabiny za vítězství proti Benátkám nad Jizerou, ve kterých dlouhá léta hrál? Koukněte do rozhovoru.
Sdílejte článek
 

Láďo, vezete dva body z horkého prostějovského ledu. Co podle vás o vašem vítězství rozhodlo?

Byl to fyzicky náročný zápas. Chtěli jsme hrát trpělivě odzadu a rychle otáčet hru směrem do útoku, což se nám dařilo. Ve druhé třetině jsme trošku polevili, třetí třetina bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. My jsme tam měli nějaké vyloučení, ale ustáli jsme to, to si myslím bylo rozhodující.

V Prostějově se hraje obtížně. Co jste od utkání očekávali? Měli jste nějakou speciální taktiku?

Tak ráno jsme měli video. Řekli jsme si, co Prostějov hraje. Speciální taktiku jsme neměli. Řekli jsme si, že se musíme vyvarovat hlavně faulům, jelikož oni ty přesilovky mají dobře sehrané. Ale hlavně jsme chtěli hrát naši hru a navázat na předchozí výhry.

Celé střetnutí bylo velmi vyrovnané. Jak se vlastně hraje, když hráč ví, že rozhodovat může jakákoliv chyba? Vnímáte to nějak?

Přesně, jak říkáte. Byl to vyrovnaný zápas, kde může rozhodnout sebemenší zaváhání. Ale já to nějak extra nevnímám. Jdu na led s tím, že chci odehrát střídání na maximum. Nepřipouštím si nějaké chyby.

Ladislav Bittner se svým spoluhráčem Davidem Michálkem na prostějovském ledě

Souboj dospěl až do samostatných nájezdů. Kdo určoval jejich exekutory?

Mohli jsme to rozhodnout už v prodloužení, kde jsme měli nějaké šance. Nájezdy určovali vesměs trenéři.

Vy jste jet nechtěl?

Jel bych, ale nevešel jsem se na seznam exekutorů. (úsměv)

Do Třebíče jste dorazil před pár dny. Řekněte, jak se zrodilo vaše angažmá v HST?

Já už měl hovor s vedením Třebíče po minulé sezoně, ale čekal jsem, jestli nedopadne nějaké zahraničí. Nakonec z toho sešlo. Sezonu jsem začal v Benátkách, s panem Barvířem jsme byli v kontaktu, po pátém odehraném kole jsme si volali a pak už to bylo rychlé. Jsem rád, že to takhle dopadlo a že můžu bojovat za HST.

Na Vysočině působí i váš někdejší spoluhráč a kamarád Matěj Psota. Byl i tohle jeden z důvodů, proč jste na nabídku kývl?

Chtěl jsem dostat nový impuls. Samozřejmě jsem rád, že tu Psotič působí, protože jsme dobří kamarádi, ale neřekl bych, že to byl hlavní důvod přestupu.

Bavili jste se s Matějem o nové štaci?

S Matějem jsem si volal. Bavili jsme se o tom, jak to tu chodí. Z jeho rozhovoru bylo vidět, že je tu spokojený. Je tu skvělá parta kluků, takže se pak člověk rozhoduje snáz.

V Třebíči jste se už před pár lety krátce objevil. Vzpomínáte si na ta utkání?

Ano. Byl jsem tu myslím na tři týdny, vzpomínám si, že jsem odehrál myslím tři přípravná utkání, ale bohužel v posledním střetnutí na Kladně jsem se zranil. Takže jsme se na další spolupráci nakonec nedomluvili.

Příští sobotu nastoupíte proti Benátkám nad Jizerou, kde jste strávil hodně času. Bude to pro vás v něčem speciální okamžik? Vypíšete do kabiny svačinku za výhru nad vaším bývalým týmem?

Tak určitě to bude trošku odlišné utkání, přece jen jsem tam něco odehrál, ale nic speciálního bych v tom neviděl. Připravím se na to, jako na každý jiný zápas. V kabině určitě něco vypíšu!

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020