Menu +

Porážka v Porubě mrzí, říká Novák. Derby? Doufám, že nás fanoušci poženou za vítězstvím!

Ohlasy po utkání
Bez gólu se vyhrát nedá. Třebíč v Porubě sice předvedla sympatický výkon, jenže za zády brankáře Dolejše tentokrát neskončil ani jeden puk. „Nejspíš nám chyběl trošku větší důraz," zamýšlí se Matěj Novák a vyhlíží první derby Vysočiny, které napíše svůj příběh už v sobotu.
Sdílejte článek
 

Utkání v Porubě nabídlo jen jednu branku. Ta padla už v sedmnácté vteřině a jejím autorem byl domácí Berisha. Horáci tentokrát střelecky mlčeli, byť i oni měli možnosti k vyrovnání. Žádná se však neujala.

„Taková porážka mrzí hodně. V úvodu jsme tahali za kratší provaz. To jsme pak dokázali zvrátit a hra se vyrovnala. Nakonec se ale bohužel ukázalo, že gól ze začátku byl vítězný. Porážka mrzí i proto, že jsme vyrovnání měli několikrát na hokejce,“ říká útočník Matěj Novák.

Mladý forvard uznává, že rychlá branka Poruby s týmem zatřásla. „Takový gól není příjemný pro nikoho a týmu, který ho dá, tak naopak hodně pomůže. My jsme se z toho každopádně dokázali vzpamatovat celkem brzo. Ve výsledku bylo ještě hodně času, abychom s výsledkem něco udělali. Bohužel se to nepovedlo.“

Přestože šance na srovnání stavu byly. A nebylo jich málo. „Těžko říct, co nám chybělo. Nejspíš trošku větší důraz. Jsou zápasy, kdy vám tam spadne všechno a taky zápasy, kdy vám tam nespadne nic. Navíc jejich gólman zachytal výborně,“ uznává Novák.

„Vyrovnání jsme měli několikrát na hokejce."

Utkání v Porubě bylo specifické nízkým počtem vyloučených. Na lavici hanby putovali během šedesáti minut hry jen dva hráči. Po jednom na každé straně.

„Popravdě jsem tohle moc nevnímal, ale zápas byl v tempu, což bylo znát. Když rozhodčí píská na obě strany stejně, je to v pořádku. A pokud není nějaký vyloženě zásadní faul, tak mám radši, když se moc nevylučuje,“ popisuje útočník, který se do Třebíče vrátil před sezonou z Přerova.

Ostravané měli loni velké ambice, jenže ty nenaplnili, a dokonce ani neotevřeli brány play off. Logicky tak v jejich kádru nastal velký průvan. Kromě toho se změnil i herní styl, který HC RT TORAX produkuje.

„Poruba hrála dobrý hokej. Mají tam spoustu nových hráčů, přičemž určitě hráli trošku jinak než loni. My se ale na každého soupeře připravujeme individuálně, takže jsme věděli, co zhruba budou hrát,“ líčí Matěj Novák.

„Na derby se moc těším, dlouho jsem ho nehrál."

V sobotu čeká bílé hvězdy první derby Vysočiny této sezony. Svěřenci hlavního trenéra Pokorného v něm budou mít výhodu domácího prostředí.

„Na derby se moc těším, dlouho jsem ho nehrál. Je to v sobotu, tak doufám, že dorazí hodně lidí a že nás poženou za vítězstvím. Derby je vždycky hodně vyhrocené. Na ledě i v hledišti. Doufám, že my předvedeme zodpovědný výkon a že se nám podaří vyhrát.“

A jak Matěj Novák vzpomíná na řežby s Jihlavou, které kdysi zažil jako fanoušek? „Jako malí jsme chodili skoro na všechny zápasy. S Radimem Ferdou na to dodnes vzpomínáme. Bylo to super a derby s Jihlavou mě jako fanouška bavily nejvíc.“

Podobné články

Ohlasy po utkání

Konečně mi to tam spadlo, těší Meluzína. Těsné zápasy má radši

včera
Ohlasy po utkání

Byli jsme o něco lepší, hodně nám pomohly přesilovky, říká Láďa Bittner

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Rozhodčímu jsem hned říkal, že to nic nebylo, líčí o gestu fair play Vodný. Chce zlepšit koncovku

04.12.2022