V Porubě se Horáci střelecky neprosadili a prohráli 0:1

Do zápasu v Porubě nastoupila Třebíč s pozměněnou sestavou. Chyběli v ní Antonín Bořuta a Lukáš Doudera, naopak defenzivní řady tentokrát vyztužil Jakub Stehlík. Důležitou zprávou byl také návrat Matěje Psoty, který několik posledních utkání ze zdravotních důvodů vynechal. Jak se ukázalo, byl zápas severu Moravy gólově dietní. Červené světlo se během něj totiž rozsvítilo jen jednou. Konkrétně hned v první minutě, kdy se trefil Kanaďan ve službách HC RT TORAX Aaron Berisha. Víc puků za svá záda brankáři na obou stranách nepustili. Bílé hvězdy tedy tentokrát vyšly gólově i bodově naprázdno.

8.kolo, středa 5.10.2022
POR POR
1:01:0, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Berisha (Lemcke, Klimíček). Rozhodčí: Cabák, Kostourek – Peluha, Veselý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 834. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 1:0.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Hudeček, Toman – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Střondala, Karafiát, Christov.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Stehlík, Kovář, Hunkes, Forman, Tureček, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Svoboda – Krliš, D. Michálek, Ferda – Michalčuk, Mat. Novák, Meluzín.

Zápas v Porubě začal pro Třebíč přímo katastrofálně, Ostravané se totiž dostali do vedení hned po sedmnácti vteřinách hry, když střelu od modré šikovně tečoval Aaron Berisha. Horáky tenhle moment zaskočil, díky čemuž měli domácí další šance. S příležitostmi Vachovce či Šoustala si už ale Pavel Jekel věděl rady. Na druhé straně zahrozil v šesté minutě Michal Vodný, rána třebíčského pracanta skončila v Dolejšově lapačce, přičemž ten pravděpodobně ani nevěděl, jak se mu ji podařilo lapit. Poté nabídla první perioda ještě další dvě příležitosti. Po jedné na každé straně. Nejprve uháněl proti Jekelovi Střondala, jenže ke smůle domácích přestřelil. Pozvednout prapor Třebíče mohl v závěrečné minutě úvodního dějství Bittner. Nejlepší střelec Chance ligy ovšem tentokrát Dolejšův beton nepřehodil.

Druhá perioda přinesla zlepšený výkon bílých hvězd. Těm ale tentokrát prostě a jednoduše nebylo přáno. Přesně nezamířili Bittner, Novák a na brankáři Poruby si vylámal zuby taktéž Krliš. RT TORAX spoléhal na poctivou obranu, ze které vyrážel do rychlých brejků. Tak jako Radim Toman a chvíli po něm Jiří Karafiát. Oba nebezpečně vyhlížející pokusy ovšem Pavel Jekel dokázal zpacifikovat. 40. minuta přinesla velkou šanci, v níž se ocitnul Tomáš Vildumetz. Neuspěl.

Třetí dvacetiminutovka nabídla několik příležitostí na obou stranách. Nejdříve zahrozili Jakub Šlahař a Aaron Berisha. Pavel Jekel při těchto ošemetných situacích udržel třebíčský prapor nad vodou. Horáci svého soupeře zmáčkli v úplném závěru. Svěřenci hlavního trenéra Kamila Pokorného měli hned dvě velké možnosti k vyrovnání při závěrečné hře bez brankáře. Jenže Lukáš Forman a po něm ani Michal Vodný nezamířili dostatečně přesně. I proto zůstaly všechny tři body domácí Porubě.

Autor reportáže Pavel Mandát

Jiří Režnar - HC RT TORAX Poruba 2011: Odehráli jsme dobré utkání. Třebíč hraje takového zanďoura, střední pásmo, připravovali jsme se na to a nedali jim šanci, aby to na nás hráli. Rychle jsme otáčeli hru, ale zatím nás trápí, že neproměňujeme šance. Měli jsme jich tam několik za stavu 1:0, ale soupeř potom taky. Kluci podali trpělivý výkon a co jsme si řekli, do puntíku splnili. Tři body jsou doma, a to je důležité.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Prohrát gólem ze sedmnácté vteřiny nás samozřejmě hodně mrzí. Nebyli jsme dobře nachystaní na začátek zápasu, což jsem hráčům vyčetl. Jsou profíci a i po třech a půl hodinách v autobuse musí být koncentrovaní a přichystaní na sto procent od prvního buly. Prvních deset minut zápasu jsme byli špatní a domácí toho využili ke vstřelení branky. Pak jsme ale hru vyrovnali a ve druhé třetině jsme byli lepší. Bohužel naše koncovka dnes byla nepřekvapivá a brankář Dolejš si se vším poradil. Osm minut před koncem zápasu jsme vrhli všechno do útoku, i v power play jsme měli tři velmi slušné šance k vyrovnání, ale domácí brankář byl proti. Znovu opakuji, že tahle prohra nás mrzí. Musíme ji ale hodit za hlavu, je to pryč a musíme se dobře připravit na sobotní zápas, derby s Jihlavou. Tímto bych na něj chtěl pozvat diváky, věřím, že přijdou a vytvoří nám skvělé domácí prostředí.