Menu +

Utkání Třebíče s Olomoucí odloženo

Aktuální zprávy
AKTUALIZOVÁNO VE 20:37. T ř e b í č - Při rozcvičce na suchu před utkáním nešťastně zkolaboval obránce Horácké Slavie Lukáš Sláma. Záchranářům se ho po delší době podařilo přivést k vědomí a byl okamžitě převezen do třebíčské nemocnice. Vedení klubu po poradě s hráči, soupeřem a rozhodčími rozhodlo, že utkání se bude hrát v náhradním termínu. LUKÁŠI, JSME S TEBOU!
Sdílejte článek
 
Nejaktuálnější informace z třebíčské nemocnice exkluzivně pro náš web sdělil lékař Horácké Slavie Tomáš Madrý.

"Lukáš absolvoval vyšetření na CT, kde jediným nálezem je atypická forma zápalu plic, který se ale navenek nijak neprojevoval. Srdce je v pořádku."

Velmi důležitá byla rychlá první pomoc, kterou Lukáši Slámovi poskytli Jakub Čuřík, Jakub Bartoň a Tomáš Zbořil, hráči Olomouce, kteří byli nejblíže. V kritické situaci se zachovali skvěle, což ocenili i lékaři rychlé záchranné služby, kteří na místo dorazili.

"Nevíme jak moc byla účinná resuscitace, zda třeba nedošlo k poškození mozku. Proto je na nějaká unáhlená rozhodnutí a prohlášení ještě brzo. Chytřejší budeme během zítřka, kdy se lékaři v třebíčské nemocnici chystají Lukáše pomalu probouzet," uvedl k situaci ve středu okolo půl deváté večer klubový lékař MUDr Tomáš Madrý.


První informace hovořila o tom, že Lukáš Sláma upadl do bezvědomí poté, co upadl při rozcvičce. Později se ukázalo, že při rozcvičce zkolaboval a následkem toho pak upadl na zem.

Lukáš Sláma
Protože se Lukáš rozcvičoval v jednom z rohů stadionu o samotě, všimli si toho, co se stalo, jako první hráči Olomouce, kteří se rozcvičovali nedaleko. Ti Lukášovi okamžitě poskytli první pomoc a informovali třebíčskou stranu o tom, co se stalo.

Nejen za to, ale i za vstřícný přístup trenérů a realizačního týmu Olomouce při jednání o odložení utkání patří olomoucké straně velký dík. Díky patří i fanouškům Olomouce, kteří na zápas vážili cestu, ale situaci přijali s pochopením, že tady jde sport stranou a nejdůležitější je zdraví hráčů obou týmů.

Okamžitě byla přivolána záchranná služba, která provedla resuscitaci a zajištění obnovení základních životních funkcí hráče.

Lukáš Sláma byl poté převezen na ARO třebíčské nemocnice, kde je v péči lékařského týmu. Jakmile budeme znát další informace a podrobnosti, budeme článek okamžitě aktualizovat.

Vedení klubu se omlouvá všem, kdo příišli na dnešní utkání, ale vzhledem k okolnostem nebylo možné zápas odehrát.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, zápas bude odehrán v náhradním termínu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Ligu zahájíme 14. září domácím zápasem s Pardubicemi B

04.06.2024
Aktuální zprávy

Foto i video: Rekonstrukce nabírá na obrátkách

31.05.2024
Aktuální zprávy

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!

14.05.2024