Menu +

Z víkendu jsme chtěli tři body, nemáme ani jeden. Musíme teď zabrat jinde, burcuje Martin Čech

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - V dohrávce 35. kola přijela do Třebíče třetí Olomouc. Pro Horáckou Slavii se jednalo o čtvrtý zápas v sedmi dnech. Navíc Horáci hráli o den dříve v Benátkách, kde stejně jako v neděli doma neuhráli ani bod. Přesto se započítanými třemi body za kontumovaný zápas s Havířovem, jenž ze soutěže odstoupil, zůstává Třebíč na pátém místě tabulky. Na záda však už Horákům dýchá Znojmo, nebezpečně se přibližují i další soupeři.
Sdílejte článek
 
Ještě než došlo na první buly, přišlo na řadu poděkování. Poděkování hráčům Olomouce, Jakubu Bartoňovi, Jakubu Čuříkovi a Tomáš Zbořilovi, kteří včasným a bezchybným poskytnutím první pomoci zachránili život třebíčskému obránci Lukáši Slámovi.

Poděkovat přišli Lukášovi rodiče, za Město Třebíč místostarosta Miloš Mašek a radní, paní Naděžda Dobešová, za Horáckou Slavii pak generální ředitel klubu pan Karel Čapek. Poděkování si vyslechl i obchodní manažer Horácké Slavie Pavel Vlašín, který celou záchrannou akci koordinoval.

Olomoučtí hrdinové Zbořil, Bartoň a Čuřík (zleva)
Místostarosta Třebíče pan Miloš Mašek v krátkém projevu řekl: "Jsme vám všichni velmi vděčni za rychlou pomoc, kterou jste Lukášovi poskytli a kterou jste mu zachránili život."

Největší radost a největší dojetí však bylo znát z tváří Lukášových rodičů. Paní Slámová zachráncům vlastnoručně upekla a předala dort. Pak celý stadion skandoval „Hoši děkujem!“ na adresu trojice olomouckých hrdinů.“

Teprve poté přišel na řadu vlastní zápas, kterému ale tentokrát chyběla zdravě vyhecovaná sportovní atmosféra. Všichni aktéři jakoby stále měli v hlavě to, co se stalo Lukášovi. Také předzápasový rituál se na atmosféře zápasu, která připomínala spíše letní přátelské utkání, podepsal. Není se ale čemu divit.

V samotném utkání pak dominovali hosté, kteří zvítězili přesvědčivě 4:1. O hodnocení zápasu jsme požádali kapitána Horácké Slavie Martina Čecha.

„Je to teď složité, protože tabulka je vyrovnaná a my potřebujeme vyhrávat. O víkendu jsme chtěli urvat alespoň tři body, nemáme ani jeden. Musíme prostě zabrat jinde,“ konstatuje Martin Čech po náročných sedmi dnech, v nichž Třebíčští museli odehrát čtyři těžké zápasy.

„První třetina byla hrozná. To se táhlo už z Benátek, kde jsme také nehráli dobře. Navázali jsme na to touhle první třetinou. Druhá část už byla lepší, ale nedokázali jsme dát gól, který by nás zvedl. Ve třetí třetině to už byla taková křeč. Když jsme dostali čtvrtý gól, bylo už vlastně po zápase,“ klopí hlavu Marin Čech.

O tom, že se dnes bude klukům z Olomouce děkovat, jsme věděli dopředu, myslím, že nás to neovlivnilo. Olomouc na tom byla stejně jako my. To náš špatný výkon určitě neovlivnilo.“

Jaromír Šindel má teď hlavně starosti s rozsáhlu marodkou, která Třebíč trápí
Třebíčský tým si v poslední době vybírá notnou dávku smůly. Kabinou stále koluje nemoc, která si vybírá každou chvíli jinou oběť. Jeden hráč se vyléčí, další v horečkách a s angínou musí do postele. Aktuálně jsou na marodce dva tvůrci hry - Lukáš Nahodil a David Dolníček. K těm se po návratu z Kanady přidal David Ostřížek a do konce sezóny zranění vyřadilo i Martina Bartoše.

„To jsou určitě velké ztráty. Lukáš Nahodil je jeden z nejproduktivnějších hráčů celé soutěže, David Dolníček je zkušený hráč, který umí podržet puk a nahrát. To nám dnes chybělo. Teď máme dva dny volno, tak doufám, že se kluci vrátí a začneme zase konsolidovat sestavu a bude to snad lepší,“ přeje si pětadvacetileté třebíčské křídlo.

„Ty čtyři zápasy byly náročné, fyzička huláká, že už nemůže. Nedá se ale nic dělat, museli jsme to odehrát, protože moc volných termínů není. Část sudá – lichá končí už šestého února. Navíc Olomouc to chtěla odehrát dnes a my jsme jim vyšli vstříc, protože i oni nám vyhověli, když se zápas odkládal. Oni vlastně včera taky hráli, takže to bylo stejné pro oba týmy,“ připomíná Martin Čech korektní jednání obou soupeřů.

Už ve středu cestují Třebíčští na led Berouna, kde jak je známo, příliš mnoho branek nepadá. Beroun navíc hraje fyzicky náročný hokej plný bruslení a tvrdých osobních soubojů. Toho si je vědom i třebíčský kapitán.

„Nesmíme moc vymýšlet vzadu, rychle k nim do pásma nastřelovat puky a hlavně se tlačit víc do koncovky, protože v Berouně moc branek nepadá. Tam se hraje a rozhoduje na dva – tři góly. Ty musíme dát my,“ naznačuje recept na bodový zisk z medvědího brlohu Martin Čech.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024