V pondělí opět na hokej! Přijede Frýdek-Místek

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Pondělní hokejové menu nabídne další prvoligové klání mezi mantinely KHNP arény. Bílé hvězdy vyzvou soupeře z Frýdku-Místku, přičemž cíl je jasný, získat první tři body v sezoně. Přijďte v tom podpořit třebíčské hokejisty i vy! Startujeme od 17:30 hodin.

Frýdek-Místek opět farmou Třince

Rysi z Frýdku-Místku velmi úzce spolupracují s třineckými Oceláři, právě díky tomuto faktu se frýdeckomístecký hokej také dostal do 1. ligy. Třinec zde nechává vyhrát své mladé pušky, která posléze zabudovává do prvního týmu. Ani letos tomu není jinak. Žádné výraznější posily proto pondělní soupeř třebíčských hokejistů během léta nepřivedl. Snad jedinou výjimkou je v tomto ohledu kanadský zadák Patrick Kudla. Třiadvacetiletý obránce působil poslední dvě sezony na Slovensku, konkrétně v Nových Zámcích. Jednalo se přitom o jeho první evropskou štaci, neboť do té doby hrál hokej pouze v nižších zámořských soutěžích. Druhá výrazná akvizice Rysů dorazila do jejich kádru až těsně před startem soutěže. Posila takzvaně last minute se však zatím nad míru vyplácí. Máme na mysl Davida Květoně. Forvard, který ještě loni brázdil extraligový led s Vítkovicemi si v pěti utkáních připsal 5 kanadských bodů (2+3). Tato čísla jej zároveň pasují na nejproduktivnějšího hráče Frýdku Místku. Květoň má plnit roli jakéhosi mentora mladíků. Stejně lze hovořit i o dalším zkušeném borci v jinak mladém mužstvu a sice Rostislavu Martynkovi (2+1). Do kolonie talentovaných junáků patří třebas gólman Nick Malík, jenž plní roli brankářské jedničky, přičemž podle mnohých odborníků jde o jeden z největších současných talentů české brankářské školy. Zadní řady se opírají zejména o Ondřeje Hrachovského (1+1), či Jana Zahradníčka (0+2). Útok disponuje kromě výše zmíněných jmény jako Kryštof Stuchlík (1+1), Dan Przybyla (1+1) nebo Michal Kvasnica (1+0).

Citelný odchod: Jan Rudovský (Chomutov)

Podařený příchod: David Květoň (Vítkovice)

Třebíč nestačila na Vsetín. Frýdek-Místek udolal Jestřáby

Třebíčský tým stále čeká na první výhru v soutěži. Nedočkal se jí ani na ledě Vsetína, kde sice svěřenci Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře zvládli první třetinu bez inkasovaného gólu, ale k bodům to přesto nevedlo. Druhá perioda totiž nabídla divoký průběh a hned pět branek, přičemž tři z nich padly do sítě HST. Během závěrečného dějství Valaši přidali ještě jeden gól a pečetili tak svůj triumf na konečných 4:2. Za Bílé hvězdy v utkání skórovali Lukáš Paták s Tadeášem Králem.

VHK Vsetín – SK HS Třebíč 4:2

Branky a nahrávky: 23. D. Tůma (Pechanec, Slováček), 27. Vítek (Jeřábek, Hořanský), 39. Kucharczyk (Pechanec, J. Drtina), 56. Vítek (Slováček, Pechanec) – 35. Paták (Havlát, Ferda), 40. Tadeáš Král (V. Čejka, Malec). Rozhodčí: Wagner, Souček – Zídek, Axman. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2810. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Martin Sobotka po zápase se Vsetínem: „My jsme se na ten zápas nějak připravovali, měli jsme nějakou taktiku. První třetinu jsme ji nějak plnili, hráli jsme dobře bez obdrženého gólu a sami jsme mohli klidně nějaký přidat. Ve druhý části jsme měli zase výpadek, nastartovali to opět naše zbytečný fauly nebo chyby při rozehrávce. Individuální hrubý chyby…bohužel. Pak z toho dostaneme branku, soupeře posadíme na nohy a potom se nám to těžce otáčí. Sice snížíme na 2:1, ale zase dostaneme na 3:1 v oslabení, a i když se nám podaří před třetinou snížit na 3:2, tak uděláme dva zbytečný fauly. Další věc je, že my nestřílíme, stále říkáme klukům, ať se nebojí, a ještě lezou před bránu. Dokud budeme dělat tyto individuální hrubý chyby a nezačnou nám hrát klíčoví hráči, tak se nepohneme z místa. Pokud budeme dále dělat tyto hrubky, tak se z toho prostě nezvedneme. My chceme hrát jednoduše, ale my se furt s pukem vracíme, hrajeme si s ním. Zítra si o tom budeme zase povídat, ale to je furt dokola, my si nemůžeme jen o tom povídat, ale předvést to na ledě. Chybí nám stále Denis Kusý a samozřejmě Šimon Szathmary do přesilovky…což je škoda…nemůžem brečet…musíme pracovat, a hlavně na tom ledě to ukázat. Musím alespoň poděkovat našim fanouškům za výjezd, po celý utkání nás povzbuzovali a hnali dopředu.

Frýdek Místek přivítal v rámci uplynulého kola na svém ledě silný Prostějov. Byl to především zápas jednoho muže a sice domácího brankáře Lukáše Danečka. Ten předvedl dvaatřicet úspěšných zásahů, čímž Rysům výrazně přispěl k výhře 2:1 po samostatných nájezdech. O branky se postarala zkušenost. Milan Mikulík a David Květoň.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:1sn.

Branky a nahrávky: 53. Mikulík (Kudla), rozh. náj. D. Květoň – 36. Račuk (Březák). Rozhodčí: Barek, Pilný – Hranoš, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1097. Střely na branku: 28:33.

Trenér Frýdku-Místku Vlastimil Wojnar po zápase s Prostějovem: „Už jsem to říkal i klukům v šatně. Dnes to byl náš festival zahozených šancí. Pořád jsme věřili, že nám to tam spadne, zvláště v situacích dva nula nebo dva jeden. Viděl jsem i v přesilovkách dobré věci, naštěstí se nám tam pak jedna střela ujala a my dokázali vyrovnat. V závěru třetí třetiny jsme dokonce sahali po vítězství. V prodloužení jsme se naopak dostali pod tlak my, kdy jsme čelili oslabení. Tam musím kluky opravdu pochválit, jelikož lehali do střel, nedali soupeři možnost pořádně zakončit. Velký podíl na našich dvou domácích výhrách mají také oba brankáři, kteří tým pokaždé dokázali podržet. Jsme rádi, že se nám daří body sbírat, i když bychom si samozřejmě všichni přáli výhru za tři body.“

Sestavy z minulého zápasu:

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Jenáček, Nedbal, Forman, D. Mikyska, V. Čejka, Furch – Vodný, Nedvídek, Psota – Michálek, Šťovíček, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Ferda, Havlát, Podlaha – Paták.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský – D. Květoň, Klimša (A), Martynek (A) – Mikulík (C), Stuchlík, Novotný – Kvasnica, Przybyla, Kaukič – J. Kalus, Motloch, Flok.