První výhra! Třebíčští doma přejeli Frýdek-Místek

T ř e b í č - Do zápasu vlétli lépe Třebíčští, když skóre otevřel Šťovíček. Hosté srovnali ještě v první části, ale ve druhé třetině nasázeli domácí hned dvě branky, nejprve Havránek poslal kotouč skrz betony brankáře a Psota střelou před kruhy byl také úspěšný. V závěru utkání pojistil první výhru Třebíče v sezóně Vodný, který se prosadil v přesilové hře. Výraznou postavou se stal se třemi body Psota. Další střetnutí čeká Bílé hvězdy ve středu na ledě Havířova.

6.kolo, pondělí 23.9.2019
4:11:1, 2:0, 1:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 6. Šťovíček (Psota, Jenáček), 22. T. Havránek (Nedvídek, Psota), 30. Psota (Kusý, Šťovíček), 56. Vodný (Havránek, Kusý) – 18. Mikulík (Novotný). Rozhodčí: Fiala, Veselý – Lukš, Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 773. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Forman, D. Mikyska, Jenáček, Furch, V. Čejka – Psota, Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Michálek – Paták, Havlát, Malec – Ferda.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – D. Květoň, Klimša, Martynek – Mikulík, Stuchlík, Novotný – Kvasnica, Przybyla, Kaukič – J. Kalus, Motloch, Flok.

Další kolo Chance ligy svedlo dohromady hokejisty Třebíče a Frýdku Místku. V sestavě HST se po pauze způsobené zraněním objevil produktivní útočník Denis Kusý a jak se později ukázalo, byl to jeden z klíčových hráčů utkání. Začátek střetnutí se nesl spíš v duchu nepřesností na obou stranách. Dobrou střelou se prezentoval Vodný, na druhé straně zahrozili Martynek či Kvasnica, ale vše bez gólového efektu. To neplatilo v 6. minutě. Z kruhu pálil Psota, Daneček puk propustil mezi betony a kus černé gumy dorazil do odkryté svatyně Martin Šťovíček 1:0. Během úvodní periody jsme viděli také několik vyloučení, avšak žádný z týmů nedokázal svou početní výhodu zužitkovat. Frýdek Místek však smutnit nemusel, přesilovku Rysi sice nevyužili, ale takřka hned po jejím skončení se ke střele dostal Milan Mikulík a projektilem směřovaným do horního rohu branky srovnal na 1:1. Žádná z dalších příležitostí už v síti neskončila. Neprosadil se třebíčský Paták ani hostující Květoň. Oba brankáři už do konce úvodního dějství zavřeli pomyslný krám.

Druhá perioda odstartovala tlakem Třebíče, ten trval prakticky celých dvacet minut. Hosté totiž na rozdíl od první třetiny vyklidili pozice. Zatímco během první dvacetiminutovky dokázali Severomoravané poměrně pravidelně ohrožovat třebíčskou branku, tentokrát byli téměř neškodní. A svůj tlak zvládly Bílé hvězdy zúročit i gólově. Denis Kusý sice ještě neskóroval, avšak jeho parťák Tomáš Havránek už ano. Šikovný forvard se dostal do ideální střelecké pozice a střelou po zemi překonal Lukáše Danečka. 2:1. Tribuny KHNP arény explodovaly nadšením. Další branky na sebe přitom nemusely nechat dlouho čekat. Třebíčské přečíslení 3/1 zakončoval Ondřej Malec, bohužel pro domácí jen do boční tyčky. Přesto se Horáci další gólové radosti dočkali. Matěj Psota dostal ideální přihrávku na kruh, kterou proměnil tvrdou ránou těsně nad ledem v další extázi příznivců Třebíče 3:1. Sporadické ohrožení Pavla Jekela si vzali na starosti Klimša, respektive Flok, avšak ani jeden z nich nedokázal na domácího fantoma vyzrát. Rysům nepomohla ani další přesilovky, nutno říci, že nebezpečnější během ní byla spíše Třebíč, její příležitosti každopádně změnu stavu nepřinesly. Stav zápasu tak bylo po dvou třetinách 3:1 pro tým z Vysočiny.

Závěrečné dějství přineslo spíše šarvátky než hokejové akce a góly. Bylo to způsobeno tím, že HST si zkušeně hlídala svůj náskok, přičemž Frýdek Místek si moc možností na zdramatizovaní průběhu nevytvořil. K vidění tak byly spíše zmíněné šarvátky a pošťuchování. Frýdeckomísteckým nebyla nic platná ani přesilovka 5/3. Asi největší příležitost měl během ní Mikulík, jenže neuspěl. To bylo zřejmě zlomem samotného střetnutí. Od té doby jako by Rysi už neměli sil na zvrat. Definitivní klid na třebíčské hole pak dal Michal Vodný, který upravil na konečných 4:1. Víc už se toho v utkání nestalo. Třebíč tedy mohla slavit první vítězství v ostré sezoně

Josef Daňo po utkání Třebíč - Frýdek - Místek 4:1

J. Barvíř po utkání Třebíč - Frýdek - Místek 4:1

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Po dnešní výhře nám spadl velký kámen ze srdce. Vývoj zápasu byl pro nás složitý, když jsme šli do vedení, ale soupeř nás tam pak dvakrát nebo třikrát přečíslil. Nebýt Pavla Jekela, tak jsme na sebe mohli koukat za stavu 1:3. Protože ale Pavel ty gólové šance soupeře zastavil, byli jsme rádi za stav po první třetině 1:1. Ve druhé třetině jsme byli lepší, víc jsme hráli na kotouči a byli v dobrém pohybu. Myslím, že jsme tam soupeře přehrávali. Než jsme šli do oslabení, tak do té doby soupeř vlastně neměl žádnou šanci. Šli jsme do dvoubrankového vedení, ale bylo pořád vidět, že nejsme v nějaké velké pohodě, protože brankový rozdíl mohl být vyšší. O druhé přestávce jsme si řekli, že si musíme pohlídat začátek třetiny a že nebudeme hrát na krásu, že prostě ten zápas ubojujeme jako tým. Mužtvo bylo už od rána nažhavené a chtělo to dnes urvat. Jsem rád, že se kluci stmelili a že i někdy třeba ne úplně pohledným hokejem získali tři body.

Josef Daňo – HC Frýdek–Místek: První třetina nebyla až tak zlá. I když skončila 1:1, nebyla z naší strany nějak výjimečná. Zbývající dvě třetiny jsme hráli špatně. Asi to byly nejhorší dvě třetiny, které jsme zatím v této sezóně odehráli. Hráčům jsme řekli, ať se každý podívá na svůj výkon a začne sám od sebe. Výsledek dnešního zápasu nebyl ani tak o našich vyloučeních v závěru, jako o špatné hře našeho týmu. Ani v přesilovkách jsme si nevytvářeli nějaké extra šance. O výsledku dnešního zápasu rozhodl špatný přístup našich hráčů.