Menu +

Bílé hvězdy zvládly závěr zápasu a z bitvy s Pardubicemi B se vrací s maximálním bodovým ziskem

Reportáže
T ř e b í č - Bílé hvězdy měly zápas velmi dobře rozehraný, když se podařilo Václavu Krlišovi tečovat střelu Antonína Bořuty od modré čáry. O vyrovnávací trefu se z úhlu postaral pardubický Tomáš Zeman. Zodpovědnost na sebe poté vzal třebíčský kapitán Ladislav Bittner, jehož pokus doskákal až do sítě. Na to však stihlo Dynamo ještě v závěru druhé periody odpovědět a znovu se tak začínalo od znovu. Třebíčský vůdce ale úřadoval i podruhé v zápase, když dokázal zužitkovat přihrávku od Martina Dočekala. Pak už zazněla jen siréna oznamující konec klání a Horácká Slavia si na cestu domů přibalila tři body.
Sdílejte článek
 
6.kolo, středa 28.9.2022
PAB PAB
2:31:2, 1:0, 0:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 5. T. Zeman (Pochobradský, Herčík), 40. Matýs (Kaut) – 4. Krliš (Bořuta, Vodný), 16. Bittner (Dočekal, Forman), 49. Bittner (Dočekal, Forman). Rozhodčí: Wagner, Šudoma – Kokrment, Thuma. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 317. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Sestavy
Pardubice B: Nečas – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal, Oliva, Drtina, Kaštánek – Rouha, Matýs, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Herčík, T. Zeman, Pochobradský – Turek, Štetka, Rohlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Bittner, Meluzín – Vodný, Šilhavý, Holec – Krliš, D. Michálek, Ferda – Mat. Svoboda, Mat. Novák.

Komentář k zápasu

Bílé hvězdy se dostaly do vedení velmi brzy, jelikož se Pardubice provinily proti pravidlům a Horácká Slavia svou početní výhodu přetavila v branku. Nejlepší třebíčský nahrávač Michal Vodný nabil Antonínu Bořutovi, jehož střelu za Nečasova záda tečoval Václáv Krliš.

Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Michal Pochobradský zvládl souboj u mantinelu, po kterém předložil kotouč Tomáši Zemanovi, který dokázal z úhlu procedit kotouč Jekelovou výstrojí.

Domácí se museli zanedlouho znovu bránit, ale tentokráte už si se situací poradili mnohem lépe a neinkasovali. Horácká Slavia pak z nenápadné akce málem získala zpět vedení, ale černý nesmysl se jen otřel o tyč.

Ale parta vedená kapitánem Ladislavem Bittnerem smutnit nemusela, jelikož muž s céčkem na hrudi poslal v šestnácté minutě kotouč směr brána a ten si našel cestu až do sítě. Bittner mohl přidat další trefu v druhé třetině, kdy ale v přesilové hře nastřelil jen přesouvajícího se Nečase.

V prostřední části základní hrací doby padlo celkem osm trestných minut, ale využita byla jen jedna přesilová hra těsně před sirénou. Po nájezdu Pardubic do útočného pásma Tomáš Kaut pohotově vystřelil a u Jekelem vyraženého kotouče byl nejdříve Ondřej Matýs, který zametal touš do sítě. To byla druhá odpověď soupeře.

V závěru se znovu trefil Ladislav Bittner. Tentokráte zůstal nehlídán v nebezpečném prostoru, kde ho dobře viděl Martin Dočekal, který mu přesně adresoval přihrávku a zbytek už byl na přesném třebíčském snajprovi. To byla také poslední branka celého klání, která přisoudila tři body svěřencům Kamila Pokorného

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Bavili jsme se s hráči o tom, že by bylo potřeba dovézt nějaké body i z venku. Doma sice pravidelně bodujeme, ale když nezískáte body i venku, tak nepřibývají tak rychle. Jsme moc rádi, že se to dnes povedlo a získali jsme v Chrudimi plný počet bodů. Už v Kolíně jsme k tomu byli blízko, ale dnes jsme to dotáhli do úspěšného konce. Nebyl to dnes ani od jednoho týmu žádný super hokej, ale myslím, že jsme byli celý zápas o něco lepším mužstvem. Na konci vrhli domácí všechno do útoku a zamkli nás před naší brankou. Velkou obětavostí jsme ale vítězství ubránili. Musím vysoko cenit velkou obětavost, jakou kluci předváděli po celý zápas a s podporou brankáře Pavla Jekela šli za výhrou. Zápasy teď šly rychle za sebou, hrálo se každý druhý den, proto zítra máme volno a od pátku už se budeme připravovat na sobotní zápas se Zlínem. Věříme v to, že přijde vysoká návštěva a požene nás dopředu.

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024