Bílé hvězdy smetly Přerov, dvakrát využily přesilovku a vypálily padesát střel

T ř e b í č - Utkání Horácké Slavie s Přerovem dlouhodobě patří k tomu lepšímu, co Chance liga nabízí a nejinak tomu bylo i ve dvacátém pátém kole naší druhé nejvyšší hokejové soutěže. Stejně tak ovšem platí, že Třebíči se na Přerov daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. Domácí od začátku utkání hýřili aktivitou, za kterou byli odměněni dvěma rychlými góly v síti přerovského Kloučka. Trefili se Šimon Szathmary a Lukáš Vágner. Hosté na chvíli ožili a snížili gólem Kopty ve dvacáté deváté minutě. Jenže domácí si rychle vzali zpět dvougólový náskok, když skóroval Matěj Novák. Kdo čekal ve třetí třetině tlak Přerovanů, ten se nedočkal. Naopak domácí přidali v šestapadesáté minutě lišáckou střelou Silvestera Kuska čtvrtý gól a při trošce štěstí klidně mohli přidat i diváky vyvolávaného bůra. Leč k tomu už nedošlo, a Horácká Slavia tak porazila Přerov 4:1. Ve středu čeká Třebíčské těžký duel na ledě Českých Budějovic a v sobotu doma přivítají další tým z Hané - Prostějov.

25.kolo, pondělí 19.11.2018
4:12:0, 1:1, 1:0
PRE PRE
Branky a nahrávky: 4. Szathmáry (Nedvídek, Raška), 6. L. Vágner (Havlát, Nedbal), 30. M. Novák (Süss, D. Mikyska), 56. Kusko (Raška, Malec) – 29. Kopta (R. Černý, Malina). Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Ševic, Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 917. Střely na branku: 50:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Škvrně, Paták – Süss, M. Novák, Ferda.
HC ZUBR Přerov: Klouček – Pala, Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Moučka – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Rachůnek, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvíl, Š Kratochvíl.

Horácká Slavia chtěla od prvních minut odčinit porážku z posledního domácího zápasu proti Jihlavě a do utkání vstoupila velice aktivně. Odměnou za aktivitu v začátku byla ve třetí minutě přesilová hra. O necelou minutu později Třebíč potvrdila, že se jí přesilové hry daří. Od modré čáry se prosadil střelou švihem Šimon Száthmáry.

Ani po vstřelené brance domácí nepolevili. V šesté minutě využil další dobré střídání třebíčského útoku Lukáš Vágner, jehož střela od modré se otřela o horní tyč a následně se od gólmana odrazila za brankovou čáru. Třebíč vedla o dvě branky zásluhou dvou obránců.

Jednu početní výhodu měli v první třetině i Zubři z Přerova. Hokejisté ve žlutých dresech se ale do šancí příliš nedostávali. Domácí obrana v čele s brankářem Jekelem, který se do sestavy dostal po delší době, odváděla dobrou práci.

Úvod druhé třetiny byl o poznání vlažnější. První šanci jsme registrovali ve 26. minutě, kdy hostující Kratochvíl v situaci dva na jednoho zvolil střelu mezi betony. Domácí brankář byl i tentokrát na svém místě.

Ve 29. minutě už musel Jekel poprvé lovit kotouč ze své sítě. Střelu Černého tečoval těsně před brankářem Ondřej Kopta, který vrátil hosty do hry.

Odpovědět trvalo Třebíčským minutu. Nejhezčí akci zápasu, o kterou se postarali Mikyska – Novák - Süss – a znovu Matěj Novák, který zakončil kombinaci střelou nad levý beton a rozjásal tak opět třebíčské fanoušky.

V závěru třetiny mohli hosté snížit náskok domácích, nicméně Jekel hájil svou bránu úspěšně jako doposud.

Ve třetí třetině se přitvrdilo. Pohledné kombinace střídal ostrý boj u mantinelu, místy na hraně pravidel.

Horácká Slavia měla k dispozici tři přesilové hry, z toho jednu se podařilo v 56. minutě využít. Silvester Kusko šikovně nastřelil kotouč na brankáře Kloučka z téměř nulového úhlu a puk počtvrté skončil v přerovské kleci. Tři body tak dnes zaslouženě zůstaly doma v Třebíči.

Tiskovka po utkání Třebíč - Přerov 4:1

Jaroslav Barvíř – Třebíč: Souhlasím s tím, že nám první dva góly pomohly. Tým odvedl skvělou práci. Myslím, že jsme měli slušný pohyb, vytvářeli šance a navázali na výkon z Prahy. Pavel Jekel je kvalitní brankář, měl těžké zákroky a ukázal, že chytat umí.

Kamil Přecechtěl - Přerov: Utkání se rozhodlo v prvních sedmi minutách, kdy dali domácí dvě branky. V průběhu hry se zápas vyrovnal, šance byly na obou stranách. V posledních třech zápasech moc gólů nedáváme a po inkasovaných dvou nebo třech brankách se nám nyní utkání těžko otáčí.