Mladá sestava HST přehrála snaživý tým Chomutova

T ř e b í č - Předposlední přípravné utkání odehráli hokejisté Horácké Slavie proti Chomutovu. Ten měl v nohách včerejší duel ve Vyškově, přesto byl v začátku utkání aktivnější. Třebíčští ale hru brzo vyrovnali, situaci jim však zkomplikovalo pětiminutové oslabení. To ale ubránili bez větších problémů a první třetina tak branku nepřinesla. Diváci se první gólové radosti dočkali v šestadvacáté minutě, kdy parádní práci odvedl výborně hrající odchovanec HST David Michalčuk a naservíroval puk před odkrytou klec Matěji Svobodovi. Druhý, rovněž velmi hezký gól dával Michal Vodný, kterého do úniku vyslal krásnou žabkou Ladislav Bittner. Hostující brankář na výborně provedenou kličku do bekhendu nedosáhl. Hosté se dostali ke snížení v čase 49:40. Po buly vystřelil do chumlu před Pakarinenovou brankou Viktor Hůbl, puk se otřel o lýtko jednoho z domácích beků a zapadl do sítě. O čtyři minuty později už Třebíč opět vedla o dvě branky. V přesilové hře se krásnou střelou od modré prosadil Daniel Poizl. Třebíčští trenéři do utkání nasadili hodně mladou sestavu s několika mladými odchovanci našeho klubu, která však proti zkušeným hráčům Chomutova předvedla dobrý a bojovný výkon se zaslouženou výhrou. V brance HST zaujal jistým výkonem finský brankář Samu Pakarinen a vysloužil si ovace diváků. Generálka na Chance ligu čeká bílé hvězdy v úterý 5. září, kdy hostí na svém ledě Modré Krídla Slovan.

, čtvrtek 31.8.2023
3:10:0, 2:0, 1:1
CHM CHM
Branky a nahrávky: 26. Svoboda (Michalčuk), 34. Vodný (Bittner), 54. Poizl (Frömel) – 50. Hübl (Svoboda). Vyloučení: 3:3, navíc Ferda (TRE) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 342. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Pakarinen – Bořuta, Vodička, Poizl, Dolníček, Svoboda Adam, Furch – Vodný, Bittner, Psota, Stehlík, Malý, Frömel, Svoboda Matěj, Svoboda Matyáš, Ferda, Michalčuk, Kuba, Horký.
Piráti Chomutov: Horák – Kadeřávek, Březák, Hynek, Havel, Váchal, Filip – Lukeš, Hübl, Svoboda, Jouza, Eret, Zajíček, Mála, Koblížek, Chrpa, Kostourek, Putz, Remeš, Záruba.

Bílé hvězdy měly hned v úvodu utkání šanci na otevření střeleckého účtu při vyloučení hostů. Třebíčský celek si ovšem v úvodu utkání výraznější příležitost nevypracoval.

Velmi dobře si v páté minutě počínal kapitán Horácké Slavie, který pláchl obraně soupeře, ale jeho pokus skončil na betonu gólmana Pirátů. Na svého spoluhráče se snažil navázat Radim Ferda, ale ani on recept na Horáka nenašel.

Radim Ferda byl ovšem zanedlouho u další důležité situace. Tentokrát ovšem inkasoval 5 minut za vražení soupeře na hrazení. Vyznamenat se v oslabení musel Samu Pakarinen, který se excelentně přemístil proti střele jednoho z Pirátů a udržel nerozhodné skóre. Chomutov nakonec dlouhou přesilovou hru nevyužil.

Naopak ve druhé periodě se do vedení dostala Horácká Slavia. Mladík David Michalčuk přihrál přes šířku kluziště výborně najetému Matěji Svobodovi, kterému stačilo poslat kotouč do odkryté klece a v Třebíči se poprvé měnilo skóre.

Bílé hvězdy navíc zanedlouho odskočily na rozdíl dvou branek. Druhou trefu měl na svědomí Michal Vodný, který ujížděl sám na gólmana a bekhendový blafák provedl s velkým přehledem. Hosté měli hned několik příležitostí na snížení, ale Pakarinen chytal v obrovské pohodě a ničil hostům příležitost za příležitostí.

Na Vodného mohl v závěrečné třetině navázat Jakub Malý, který také mířil sám na Horáka, ale třebíčský útočník nedokázal procpat kotouč pod betonem brankáře. Snížit se naopak povedlo Chomutovu zásluhou Viktora Hübla, který se ihned po vhazování dostal ke kotouči a snížil na rozdíl jedné branky.

Na konečných 3:1 ovšem upravil Daniel Poizl, který poslal tvrdou ránu od modré, jež přes clonící hráče doputovala až do sítě.

Autor: Viktor Pavlovec

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: V dnešním zápase jsme dali prostor hlavně mladým hokejistům, aby nám pomohli nahradit zraněné a nemocné hráče. Dalo by se tedy říci, že to byla směsice mladých a starších hráčů. Nesmíme také opomenout nového brankáře, který je zde na zkoušku. Samu Pakarinen nás bezvadně podržel. V zápase jsme se však už tradičně trápili v útočném pásmu. Měli jsme příliš mnoho šancí a z toho jsme proměnili jen tři. Na gól se hodně nadřeme, musíme to do začátku sezóny zlepšit. Soupeř má kvalitní mužstvo a ambice na postup k nám do první ligy, což šlo v zápase vidět. Vytvořili si pár pěkných šancí, ale prakticky všechny dokázala zlikvidovat naše obrana nebo již zmiňovaný Pakarinen. Ještě bych se chtěl vrátit k brzkému vyloučení Radima Ferdy, které nám zkomplikovalo již tak těžkou situaci a byli jsme nuceni hrát pouze na tři formace. V průběhu utkání nám odstoupil také Lukáš Stehlík, který po faulu vysokou holí odešel na šití. Celou přípravu se takto potýkáme s nedostatkem hráčů, dneska třeba nenastoupil Martin Dočekal kvůli zranění. Už z minulé sezóny máme vyzkoušeného Michala Vodného, který ho dneska velmi dobře zastoupil.

Martin Pešout - Piráti Chomutov: Dnešní zápas byl především o gólmanech, kteří podali neskutečné výkony. V první půlce zápasu jsme měli jen pár šancí, které finský gólman dokázal zlikvidovat. Na druhou stranu nás zase velmi dobře podržel Adam Horák, který nás držel celou dobu na vodou. Samotný výsledek velmi dobře odpovídá výkonům na ledě. Pro Horáka to byla výborná příprava, neboť se nám včera zranil jeden z gólmanů. Do začátku sezóny nemůžeme jít pouze s jedním brankářem. Jak Horáckou Slavii, tak nás aktuálně také trápí zranění. Jeden z našich klíčových hráčů má zablokovanou krční páteř. Jak bylo řečeno od pana trenéra Pokorného, že jsme adepti na postup do vyšší soutěže, tak bych to zase tolik nepřeháněl, uvidíme až v ostrém boji na ledě.