Přerov rozhodl přestřelku v prodloužení, Třebíčští mají první bod do tabulky

T ř e b í č - První zápas v rámci projektu HST HRDINŮM začal lépe pro domácí, ti vyhráli první dvacetiminutovku v poměru 2:0. Druhou periody ovládli hosté z Přerova, a to 0:3. Ve 42. minutě vyrovnal domácí Havránek a něj navázal i Michálek. Přerov se však nevzdal a vyrovnal v přesilovce. V prodloužení Bílé hvězdy ubránily přesilovku pět na tři, ovšem přesto vyhráli hosté, Hejcman propálil Jekela a Zubři si odváží z Vysočiny dva body. K dalšímu duelu vycestuje Třebíč v pondělí na led Chomutova.

2.kolo, sobota 14.9.2019
4:5p2:0, 0:3, 2:1 – 0:1
PRE PRE
Branky a nahrávky: 15. Šťovíček (Michálek, Psota), 20. Tadeáš Král (Nedbal, Vodný), 42. T. Havránek (Šťovíček, Michálek), 51. Michálek (Šťovíček, T. Havránek) – 21. Navrátil (R. Černý), 35. T. Sýkora (Hejcman, Číp), 38. Číp (Zbořil, Kubeš), 55. Krisl (Navrátil), 64. Hejcman (Dufek). Rozhodčí: Barek, Vrba – Bohuněk, Zedník. Vyloučení: 5:4, navíc Nedbal (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1973. Střely na branku: 24:42. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Jenáček, Nedbal, Forman, Padrnos, V. Čejka, Furch – P. Kratochvíl, Nedvídek, Psota – Vodný, Šťovíček, Havránek – Malec, Král, Paták – Havlát, Michálek, Ferda.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – T. Doležal, R. Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, T. Sýkora, M. Kratochvil – Dufek, F. Dvořák, Süss.

Úvodní zápas nové sezony, který Bílé hvězdy odehrály proti Přerovu měl speciální nádech. V rámci akce HST HRDINŮM vzdal hokejový klub hold armádě. Díky tomu utkání přineslo také bohatý doprovodný program. Jako například předvedení vojenské techniky či ukázku kynologie.

Solidně zaplněné tribuny sledovaly v teplém odpoledni už od úvodní minuty svižný hokej. První velkou příležitost měli Zubři, ale proti Janu Dufkovi výborně zasáhl Pavel Jekel, Jiří Goiš trefil z následné dorážky tyčku. Po pěti minutách se osmělili i domácí. Konkrétně Matěj Psota, ten se dostal do velmi dobré střelecké pozice, ale na Michaela Petráska si nepřišel. Další solidní šanci HST měl na svědomí Jakub Jenáček. Novic v třebíčské obraně se šikovně uvolnil na modré čáře a dobře vypálil, bohužel bez gólového efektu. Na druhé straně vyzkoušel Pavla Jekela Jaroslav Moučka, nicméně brankář ve sněhobílé masce se překonat nenechal. V polovině úvodní periody dostali domácí první možnost početní výhody. Na trestnou lavici putoval Jan Dufek. Třebíč přesilovku využít nedokázala, byť šikovnou střelu předvedl Martin Šťovíček, ale červené světlo se nerozsvítilo. Jenže hostující Dufek se ze svého prvního přestupku nepoučil a na lavici hanby skončil necelou minutu po svém návratu na led znovu. Tentokrát už však Horácká Slavia jeho faul potrestat dokázala. David Michálek šikovně naservíroval touš Martinu Šťovíčkovi, který jej z kruhu neomylně poslal za záda přesouvajícího se Michaela Petráska. Janu Dufkovi se na trestné lavici sedělo evidentně pohodlně. Brzy po úvodní brance si na ni totiž šel odpočinout opět. Horácká Slavia si v další přesilovce vypracovala tlak. K zakončení se dostali Matěj Psota nebo David Michálek, šance to byly solidní, ale žádná z nich se neujala. Mrzet to, nicméně nemuselo. Třebíč si pro svého soupeře totiž připravila pověstný gól do šatny. Postaral se o něj Tadeáš Král, který zůstal zcela sám na pravém kruhu a nekompromisně poslal kus černé gumy ke vzdálenější tyči. Stav po úvodní periodě byl tedy 2:0 ve prospěch Bílých hvězd.

Druhá třetina začala zostra. Hned po 16 vteřinách snížil na 1:2 z pohledu Přerova Jakub Navrátil Třetí gól Třebíče mohl přidat Nedvídek, ale nezadařilo se. Úspěšný nebyl ani Robert Havlát, mladý útočník pálil sice dobře, nicméně branka z toho nebyla. To stejné lze říct o akci hostujícího Doležala. Velkou příležitost měli Zubři z následného brejku, avšak tváří v tvář útočníku Přerova exceloval Pavel Jekel, jenž tak udržel rozdíl jedné branky. V polovině zápasu měli hosté tlak, ale do ústřední role se opět pasoval Pavel Jekel, který ve své svatyni postavil doslova zeď, na nichž nevyzrál ani Jiří Goiš. Posléze dostali přerovští první možnost přesilové hry a bohužel pro Třebíč ji dokázali využít. Úspěšnou dorážkou se o srovnání stavu na 2:2 postaral rutinér Tomáš Sýkora. Strhnout vedení zpět na třebíčskou stranu mohl Václav Čejka, avšak dělovka domácího kapitána do sítě nedoputovala. A tak se o slovo přihlásil opět Přerov. Přesněji řečeno Radek Číp. Letní posila hostujícího celku se dostala do samostatného úniku, přičemž dokázala skórovat ránou nad lapačku. Zubři tedy otočili průběžný stav utkání na 2:3. Víc už se toho ve druhé třetině nestalo. Před poslední dvacetiminutovkou měli tak náskok jednoho gólu přerovští.

Třetí dějství začalo třebíčskou snahou o vyrovnání. Ta byla korunována už po minutě a čtvrt, kdy kotouč do branky procpal Tomáš Havránek, ten tak srovnal na 3:3. Od té doby byli diváci svědky hokeje nahoru – dolů. Oba celky chtěly strhnout vedení na svoji stranu a oba k tomu měly blízko. Za domácí to byl Lukáš Paták, jehož střela pořádně vystrašila hostujícího brankáře. Na straně Přerova se mohl o další brankový zářez postarat Jiří Goiš, ale ten dnes našel svého mistra v Pavlu Jekelovi. Třebíčský gólman ho totiž opět vychytal. K vidění byla rovněž hra 4/4. Více prostoru na ledě ovšem další branku nepřineslo. To ale neplatilo o dvě minuty později. Martin Šťovíček nahazoval, přičemž David Michálek puk šikovně tečoval mimo dosah Michaela Petráska. 4:3 Tribuny vybouchly radostí. Bílé hvězdy opět získaly vedení. To však netrvalo dlouho. Hosté dostali možnost přesilové hry, kterou dokázali zužitkovat. Úspěšným střelcem byl Jiří Krisl. Přerovský veterán na modré čáře napřáhl a puk nechytatelně zapadl do šibenice domácí svatyně 4:4. Závěr třetí třetiny byl mimořádně hektický. Na trestnou lavici se krátce po sobě poroučeli Lukáš Forman a Václav Čejka. Zubři tedy dostali možnost přesilovky 5/3. Třebíč nicméně ukázala mimořádnou bojovnost a tuto složitou situaci bravurně přestála. Šlo se tedy do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce měli žlutomodří velkou šanci rozhodnout, neboť dohrávali svou přesilovou hru. HST byla ale proti. Svěřenci Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře obtížnou situaci přestáli. Pěknou řádku střel zblokovala domácí defenziva, co prošlo, nepustil za svá záda spolehlivý Pavel Jekel. Gól však přesto padl a nutno říct po sporné situaci. Ta zaváněla hákováním, píšťalka rozhodčích nicméně zůstala němá. To rezultovalo v příležitost Darka Hejcmana, který poslal puk mezi betony brankáře a přisoudil bonusový bod Přerovu. Třebíč tak ve svém prvním domácím utkání sezony 2019/2020 získala bod.

Další zápasy čekají Bílé hvězdy příští týden. Budou hned tři, nejdříve nás čeká v pondělí cesta do Chomutova, ve středu přivítáme na svém ledě Porubu a v sobotu míříme do Vsetína.

Autor reportáže Pavel Mandát,

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: Když to vezmu od konce, tak tam jsme hráli hodně oslabení a nemuseli jsme mít ani ten jeden bod. Mrzí nás opět jedna věc. Jdeme do vedení 2:0 a znovu se opakovala historie z minulého zápasu v Budějovicích a ve druhé třetině jsme třikrát inkasovali. Musíme si pozorně rozebrat tu druhou třetinu, kde nás postihl dvacetiminutový výpadek a nakonec jsme o ten zápas přišli. V poslední třetině uděláme parádní otočku, ale pak přišly zase zbytečné fauly a nakonec bojujeme aspoň o ten jeden bod. Za to musíme hráče trošku pokárat, protože se nám to opakuje. Jinak děkuji klukům za bod, který v závěru vydřeli. Bohužel se k nám v závěru nepřiklonilo štěstí. Jedeme dál, nachystáme se na Chomutov a pokusíme se další body urvat v pondělí tam. Situace před rozhodujícím gólem byla sice sporná, ale chyba byla, že k tomu souboji vůbec došlo. V našem pásmu jsme si zbytečně dávali puk zadovkou. K tomu souboji tam vůbec nemělo dojít.

Jakub Grof – HC Zubr Přerov: Za dva body jsme nesmírně rádi, protože to vítězství se nerodilo lehce. Nevíme, z jakého důvodu nám utekla první třetina, s výkonem mužstva jsme tam nebyli spokojeni. Ve druhé třetině jsme se zvedli a ve třetí se to otáčelo nahoru – dolů. Můžeme si říct, že dva body z Třebíče jsou dobré, ale my se chceme soustředit hlavně na sebe. Zatím dostáváme góly hlavně po našich chybách, a na to se musíme zaměřit. Znovu ale opakuji, že za dva body z Třebíče jsme nesmírně rádi.