TRE - MBU 4:6 - Omlazená sestava prohrála, ale předvedla dobrý výkon

T ř e b í č - K prvnímu připravnému utkání si Horácká Slavia pozvala rivala z regionu, který hraje o soutěž níže. Tým HC Moravské Budějovice 2005 protkaný odchovanci třebíčského hokeje se chtěl představit ve výborném světle. Na začátku utkání se více osmělovali hosté, což mělo za následek vedení o dvě branky, domací rychle snížili, ale víc se jim v první třetině nepovedlo. Ve druhé třetině již zrychlili obrátky, odměnou jim bylo vyrovnání. V polovině utkání šli Červenobílí poprvé do vedení, když se individuální akcí blýskl Zábranský. Hosté tempu domácích nestíhali a často faulovali, jednu z početních výhod proměnil po ukázkové akci David Rangl. Do třetí třetiny vstoupili Moravskobudějovičtí aktivněji a odměnou jim bylo otočení výsledku. Domácí se v křeči snažili o vyrovnání, ale ani ve hře bez brankáře se jim vyrovnat nepovedlo, naopak Zahradník potvrdil vítězství Žihadel.

přát., čtvrtek 1.8.2013
4:61:2, 3:0, 0:4
MBU MBU
Branky a nahrávky: 7. Kaut (Vondráček), 22. Vondráček (Kaut), 32. Zábranský (Juráň), 37. Rangl (Vondráček) – 4. Sobotka L. (Kesner), 7. Kovalský (Křenek), 41. Trojan, 47. Hrůza (Sobotka M.), 49. Jakeš (Prkna, Trojan), 60. Zahradník. Rozhodčí: Blecha. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 750. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka (31. Dusík) – Peroutka, Rangl, Dittrich, Pavlas, Čejka, Škvor, Bilčík – Čech, Kaut, Vondráček – Wasserbauer, Moučka, Přibyl – Zábranský, Juráň, Horký – Kadela, Marek, Vlašín M.
Žihadla Moravské Budějovice: Helešic – Prkna, Jakeš, Sechovec, Sobotka M., Kún, Latner, Vlašín P. – Procházka, Zahradník, Trojan – Kesner, Dostál, Sobotka L. – Křenek, Kovalský, Jánský – Fila, Hrůza.

V úvodu utkání si srazil Zelenka do branky lehký pokus Lukáše Sobotky, kterému přihrával Kesner. Střela Přibyla nemohla Helešice ohrozit. Kovalský přes precizní blafák v úniku a překonání Zelenky gólovou radost díky teči třebíčského brankáře nezažil, o chvíli později zamířil ale z mezikruží do šibenice – 0:2. Po souhře celého útoku neuspěl Trojan. V přečíslení volil pak Kaut střelu k bližší tyči a trefil se přesně nad rameno brankáře.

Při vyloučení domácího Wasserbauera prověřil Helešice Čech. Střelu Kesnera schoval Zelenka do lapačky. Tečovanou ránu Sobotky třebíčský brankář vyrazil. Po vyloučení Křenka střílel několikrát Rangl. Za podražení byl vyloučen i Procházka, po sedmi vteřinách ho následoval Sechovec a Třebíč mohla hrát nebýt vyloučení Čecha pět na tři. Přesilovou hru čtyři na tři domácí nevyužili. Po vyloučení Prkny si nenašly cestu do branky střely Rangla ani Bilčíka. Na konci třetiny ohrozil Zelenku Zahradník.

Na 2:2 srovnal v úvodu druhé třetiny střelou pod vyrážečku Vondráček. Po vyloučení Kovalského prověřil Helešice dvakrát Kaut. Jánský branku netrefil. Zelenku ohrozil spíše lehkým nahozením Prkna. V přečíslení mířil Kovalský jen do vzdálenější tyče. Po polovině utkání vystřídal Zelenku v brance Třebíče Dusík. O chvíli později překonal Helešice Martin Zábranský – 3:2. Rázem bylo na ledě znát, že je Horácká Slavia o kategorii výše. Přesto ohrozil Dusíka Procházka. Po vyloučení Hrůzy zvýšil na 4:2 Rangl. Zblízka nepřehodil beton hostujícího brankáře Marek.

Začátek třetí třetiny byl poznamenán dohrávanou přesilovou hrou Třebíče po vyloučení Jakeše na konci druhé dvacetiminutovky, v oslabení se přesto dokázal prosadit střelou pod břevno ujíždějící Trojan. Další brejk už hostům nevyšel. Moučkovu ránu pak Helešic vyrazil. Po perfektní příhře Horkého vychytal moravskobudějovický brankář Juráně. Po obdobné souhře na druhé straně překonal Dusíka Štěpán Hrůza, přihrával Martin Sobotka – 4:4. Po vyloučení dvou domácích hráčů se naskytla hostům přesilová hra pět na tři a i když neuspěli Prkna ani Zahradník, Tomáš Jakeš už ano – 4:5.

Po špatném střídání museli domácí znovu do tří, už ve čtyřech střílel na Helešice Vondráček. Vyrovnat mohl Přibyl, když vyjížděl zpoza branky. Po vyloučení Fily byl blízko brance znovu Přibyl. Helešic vychytal i Zábranského z mezikruží. Aktivně hrající Třebíč už vyrovnat ani přes závěrečný tlak nedokázala. Naopak v power-play stanovil konečné skóre střelou do prázdné Petr Zahradník.

Oba týmy se domluvily na pozápasové nájezdy. Trojan trefil tyč, Kaut minul. Latner mířil jen do betonu Dusíka. Taktéž neuspěl Vondráček. Střelu Sechovce si Dusík sám srazil, a protože Zábranský kličku nedotáhl, i v dovednostní disciplíně uspěli hosté.

Tomáš Kaut po utkání Třebíč - Moravské Budějovice

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Mor. Budějovice

Rudolf Cakl po utkání Třebíč - Mor. Budějovice

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Výsledek je jedna věc, v přípravách se takové věci rodí. Mě spíš mrzí, že jsme dnes postavili mladé hráče, kteří by se měli prát o prvoligový dres a základní sestavu. Mimo deseti minut ve druhé třetině, kdy jsme hráli dobře tak, jak bychom si představovali, jsme se o to moc neprali. V hráčích je určitá únava, ale právě v ní jsme chtěli tyhle hráče vidět. Chtěli jsme vidět, jestli se přes tu únavu kousnou, nebo se jí poddají. Neměli jsme dnes kvalitu, co se týká hráčů na puku, slušně hrála první lajna dvě třetiny, dala nějaké góly, ale pak se podepsala i pod branky inkasované. To ale nechci až tak hodnotit, sledujeme spíš hráče, kteří s námi trénují. Sestavu jsme dnes doplnili i mladými hráči z juniorky a i na nich bylo vidět, že pokud někdy chtějí hrát alespoň druhou ligu, tak musí ještě přidat. Zápas splnil účel v tom, že jsme hráče viděli v zátěži a v zápasovém tempu. Ve druhé třetině jsme byli lepší, protože jsme měli dobrý pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje, ve třetí třetině byl náš pohyb zase horší. Samozřejmě hodně trénujeme, ale právě proto jsme chtěli vidět, jestli hráči dají do hry srdíčko i přes únavu, a to mi tam u mnohých chybělo. Hráče sledujeme už deset dní na ledě, není to jen o dnešním zápase. První zúžení kádru přijde v pátek a v pondělí nás na ledě už bude o něco míň.

Rudolf Cakl – HC Moravské Budějovice: Už když jsem viděl sestavu domácích, tak jsem si říkal, že hráči základu jsou asi na koupališti. Věděl jsem, že Třebíč bude zkoušet nové mladé kluky. Domácí na tom byli bruslařsky vcelku dobře, vypadalo to, že mají hru pod kontrolou. Nevím, co se stalo třetí třetinu, ale celkově měli v zápase pohyb lepší. Asi jsme je zaskočili rychlými dvěma góly, chvíli trvalo, než se rozehráli, ale ve druhé třetině byli jasně lepší a také ji tři nula vyhráli. Nedovedu si vysvětlit tu třetí třetinu, asi v tom hraje roli únava, výsledek nechci přeceňovat. Výhra nás samozřejmě těší, ale nevíme, jestli nám tady někteří hráči zůstanou. S výsledkem jsme spokojeni, ovšem na obou stranách bylo vidět, že je teprve začátek přípravy na ledě. U Procházky byla vidět zkušenost deseti let v extralize a u Jakeše zase zkušenosti ze zahraničních soutěží. U nových kluků po jednom zápase nejde vyčíst vůbec nic, i proto, v jakém složení dnes Třebíč nastoupila.