Třebíč vykradla Prahu, Bílé hvězdy vezou tři velmi cenné body

T ř e b í č - Na led tabulkového soupeře Slavie Praha zajížděli hokejisté Horácké Slavie v den státního svátku, tedy 17. listopadu. Na první gól se v zápase v Edenu čekalo až do sedmatřicáté minuty, kdy se parádně trefil Michal Vodný (na fotografii). O minutu později stejný hráč skvěle provedeným dlouhým blafákem protáhl brankáře Honzíka a poslal puk za jeho záda podruhé. Nervy slávistického brankáře to nevydržely a Honzík inkasoval osobní trest za nesportovní chování. O chvilku později fauloval kolenem domácí kapitán Jan Novák a Třebíčští přesilovku pět na tři využili už za 23 vteřin, kdy na 0:3 upravil z prostoru mezi kruhy Vojtěch Střondala. Ve třetí třetině ale i domácí dostali přesilovku pěti proti třem a rychle ji využili. Na 1:3 snižoval Jan Novák střelou k tyči. Na rozdíl jediné branky upravil opět v přesilovce, tentokrát klasické, Lukáš Krejčík. Další drama už ale hostující hráči nedopustili. Tři a půl minuty před třetí sirénou rozvlnil Honzíkovu síť Lukáš Nedvídek a pátou trefu přidal Adam Raška v čase 57:41. Třebíčští se tak svému soupeř v tabulce přiblížili na rozdíl tří bodů. Už v pondělí přivítá Třebíč na svém ledě od 17:30 Přerov.

24.kolo, sobota 17.11.2018
SLA SLA
2:50:0, 0:3, 2:2
Branky a nahrávky: 45. J. Novák (Vlček, Šagát), 49. L. Krejčík (J. Drtina, J. Novák) – 37. Vodný, 38. Vodný, 39. Střondala (Raška, Bilčík), 57. Nedvídek (Malec, Paták), 58. Raška (Szathmáry, Malec). Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5, navíc Šagát (SLA) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 791. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
HC Slavia Praha: Honzík – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Štibingr – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Šmerha, Kubica, Tejral – Furch, Pochobradský, Heldák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, Szathmáry, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák, Nedbal – Vodný, Raška, Střondala – Malec, Nedvídek, Paták – Süss, Škvrně, Havlát – J. Čejka, M. Novák, Ferda – Mlynář.

První třetina moc vzrušení nepřinesla a hra dostala větší spád až po přestávce. Příležitost gólových parametrů měli jako první domácí hráči, když se na levou tyč natlačil Vlček, po něm ještě doráželi Krejčík s Veselým. Gólman Dostál těžkou situaci ustál.

Domácí dál tlačili a snad ještě lepší šanci měl v polovině zápasu aktivní Heldák, ale nedokázal dorazit puk za brankáře Třebíče. Ten byl excelentní a při následující šanci Krejčíka měl i trochu štěstí. Slávistický útočník ujel po pravém křídle a trefil boční síť.

Zlý sen – tři inkasované góly během dvou minut

A pak přišla slávistická dvouminutovka naprosté hrůzy. Slávisti nejdřív v oslabení trestuhodně rozehráli puk přímo na hůl Michala Vodného. Ten byl v mezikruží úplně sám a trefil přesně pravý roh branky.

Ani ne o minutu později bylo ještě hůř. Domácí hráči hlasitě reklamovali ofsajd, jenže rozhodčí nechal pokračovat ve hře, čehož perfektně využil opět Michal Vodný, který ujel sám na Honzíka a překonal ho blafákem.

Slávistické protesty nebyly nic platné. Ani kapitán Novák nic nezmohl, naopak rozhodčí ještě Slavii potrestali dvouminutovým trestem, který dostal naštvaný Honzík za nesportovní chování.

A to byl základ úplného zmaru domácích. Po chvíli oslabení totiž muži v pruhovaném vyloučili ještě Nováka a Třebíč tak měla k dispozici dlouhou přesilovku pěti proti třem. Tu hosté rychle využili.

Mezi kruhy číhal talentovaný Vojtěch Střondala, který přesnou střelou dokonal pohromu Slavie – 0:3. Třebíč tak za dvě minuty dala tři branky a bylo téměř po zápase.

Vzpoura ve třetí třetině

Frustrace na straně domácích byla znatelná, ale Říhův tým se rozhodl nic nezabalit. To se Slavii vyplatilo.

Po přestávce se domácí borci do soupeře zakousli a brzy hráli dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku. Tu rychle využil kapitán Jan Novák, který si sjel na pravý kruh a tvrdou ranou vrátil Slavii naději.

Gól na 1:3 zapůsobil na domácí jako živá voda. Ve 49. minutě hráli sešívaní další přesilovku, při které tentokrát Novák nahrával, jeho parťák Drtina tvrdě vypálil a Lukáš Krejčík nechytatelně tečoval za Dostálova záda.

Z téměř ztraceného zápasu tak bylo za stavu 2:3 ještě pořádné drama. Jenže obrat už se Slavii dotáhnout nepodařilo.

Naopak branky stříleli opět hosté. Vítězství nejdřív v 57. minutě po přečíslení pojistil exslávista Lukáš Nedvídek. Následně rozhodčí na pět minut vyloučili frustrovaného Šagáta a Třebíč přesilovku znovu využila. Na konečných 2:5 upravil Adam Raška.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že pražská Slavia je velmi nebezpečný soupeř, který doma hraje nátlakový hokej, ale dobře jsme se na to připravili. Na gól se čekalo dlouho, protože my jsme hráli trpělivě, vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, a to přineslo své ovoce. Dostali jsme se do vedení 3:0, jenže domácí mají zkušený tým a nabídnutými přesilovkami snížili na rozdíl jediného gólu. Nám se pak ale povedlo dát gól z brejku a ke konci utkání dát ještě pojistku v další přesilovce. Hráče dnes musím pochválit za parádní výkon. Utkání zvládli nejen fyzicky, ale i takticky a týmově, to od nich byl výborný výkon. Poděkování zaslouží i naši fanoušci, kteří sem přicestovali a vytvořili našim kluků doslova domácí prostředí, což jim určitě pomohlo.

Miloš Říha -HC Slavia Praha: První třetina byla vyrovnaná a v té druhé jsme hráli až do 30. minuty tak, jak jsme chtěli. Pak přišel zlomový okamžik, kdy náš hráč ujel při oslabení a měl stoprocentní šanci. Nedal a my jsme udělali chybu a inkasovali. Následně přišly dvě minuty naprosté nedisciplinovasti. Nemůže se stát, že si každý na ledě dělá, co chce, a že takto vypadneme z role. To je neomluvitelné, zápas jsme si prohráli sami. Ve třetí třetině jsme to ještě zkusili, stáhli sestavu, ale třetí gól už jsme dát nedokázali. Zvýšili jsme potom v kabině hlas, hráči si musí uvědomit, jak se hraje o vítězství.