Menu +

Mistrovská Kometa míří i s pohárem nejprve tradičně do Třebíče

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - S přelomem července a srpna přicházejí i tolik očekávané přípravné zápasy před nacházející jednadvacátou prvoligovou sezónou Horácké Slavie. První přípravné střetnutí je pro třebíčské diváky už tradičně atraktivní, v úterý 1. srpna 2017 totiž přijede do Třebíče celek z jihomoravské metropole, který se stal na jaře mistrem tuzemské nejvyšší soutěže, HC Kometa Brno. Řada hráčů působila v obou klubech, což zvyšuje atraktivitu utkání. To startuje ve zmíněný den od 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

PŘIPOMÍNÁME PŘEDPRODEJ VSTUPENEK A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ


Masarykův pohár

Letos na jaře získala Kometa po jednapadesáti letech mistrovský titul. O tom už bylo napsáno mnoho. Lepšího soupeře na úvod přípravy před startem nové sezóny si tak nemohla Horácká Slavia přát.

Na zápase budou mít diváci jedinečnou možnost vidět a vyfotografovat se s pohárem pro mistra extraligy, který bude jen pro tento duel zapůjčen.

Brněnská Kometa de facto udržela pohromadě mistrovský kádr

Další euforie ve městě pod Špilberkem by mohla přijít také po následující sezóně. Alespoň čistě hypoteticky, neboť Kometa až na výjimky udržela pohromadě mistrovský kádr. Nebo může přijít takzvaná „pomistrovská kocovina“. Nicméně obě varianty jsou jen a pouze spekulace. Každá sezóna je jiná, každý zápas je jiný, o úspěchu či neúspěchu rozhodují maličkosti… Proto by si měli v Brně mistrovského titulu nesmírně vážit a k další sezóně přistupovat s pokorou.

Pohled na Kometu s třebíčským kontextem

Bez ostychu můžeme říci, že třebíčská stopa je v Kometě výrazná. O tom už také bylo napsáno mnoho a není potřeba znovu opakovat všechna jména. Snad jen to jedno jméno nové. Lukáš Nahodil. Ten strávil posledních sedm let převážně ve východočeských Pardubicích a v Brně ho čeká nová výzva.

Klub z jihomoravské metropole naopak opustil mj. útočník Tomáš Vondráček, který putoval pro změnu opačným směrem a v Pardubicích podepsal víceletou smlouvu.

Oficiální soupiska Komety

HC Kometa Brno: Čiliak, Dostál, Jekel (v přípravě v Třebíči), Klimeš, Vejmelka – Bartejs, Dujsík, Gulaši, Král, Krejčík, Malec, Mikyska, O. Němec, Štencel, Vágner (v přípravě v Třebíči), Zábranský ml. – Čermák, Dočekal, Dvořák, Dymáček, M. Erat, Haščák, Havránek, J. Hruška, Káňa, Mallet, Nahodil, Nečas (kemp Carolina), V. Němec, T. Svoboda, Vincour, Zaťovič, H. Zohorna, R. Zohorna.

LUKÁŠ NAHODIL se stal před sezónou 2017/18 posilou brněnské Komety, kam zamířil z Pardubic; foto Jiří Grulich, hc-kometa.cz.

SK Horácká Slavia Třebíč

V přípravě na ledě prozatím třicet hráčů – více informací ZDE.

Třebíčští odstartovali přípravu na ledě ve středu 26. července, kádr bude jako obvykle postupně doznávat změn, někteří hráči odejdou, jiní naopak teprve přijdou. „Po zápase ve Ždáře 18. srpna bychom udělali první takový ten nepopulární řez týmem a potom uvidíme ještě postupem času, jak budou kluci přicházet, nebo odcházet. Snažíme se ještě získat jednoho obránce, který by byl na úrovni první, druhé lajny, a ještě jednoho obránce,“ uvedl Martin Sobotka.

Tak nějak jasno o složení týmu by mělo být na konci srpna, tedy devět dní před startem WSM Ligy. „Posledního srpna, devět dní před soutěží, aby ti kluci měli už nějakou jistotu, že tady zůstali v kádru a chystali se na zápasy,“ doplnil lodivod Horácké Slavie termín uzavření kádru pro vstup do soutěže.

WSM Liga nesestupovou soutěží

Jak už bylo dříve řečeno, WSM Liga se stala nesestupovou soutěží, přesto se na ambicích Horácké Slavie nic nemění. „My do soutěže vstupujeme úplně stejným způsobem. Chceme hrát doma atraktivní hokej pro diváky, doufám, že k tomu přijdou i ta vítězství, a samozřejmě se chceme dostat do play-off,“ uzavřel své povídání Martin Sobotka, který načne na střídačce Třebíče druhou sezónu.

Hráči v přípravě na ledě v Třebíči

SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda, Šoustal, Jekel – Jiří Wasserbauer, Čejka, Hort, K. Svoboda, Kaláb, D. Sedláček, Vágner – Erat, Dolníček, M. Novák, Malec, Paták, Jan Wasserbauer, Kusko, R. Nejedlý, R. Caha, Kristl, J. Kadlec, R. Ferda, P. Kratochvíl, T. Král, T. Mlynář, A. Heinrich, Vodný, T. Mejzlík, M. Čejka, Huňa.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Kometa Brno
v úterý 1. srpna 2017 v 17:30 hodin
na Zimním stadionu Města Třebíče
- MANN+HUMMEL aréně

Roman Erat, David Dolníček
nejvýraznější osobnosti třebíčského hokeje
Martin Erat, Ondřej Němec, Leoš Čermák, Kamil Pokorný
Matěj Novák, Radim Ferda
nadějní odchovanci třebíčského hokeje
Karel Vejmelka, Tomáš Bartejs, Martin Dočekal, Lukáš Nahodil

Vzájemné přípravné zápasy prvoligové Třebíče a extraligové Komety
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2012/130:5
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2013/143:5
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2014/152:1
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2015/162:6
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2016/172:3
Třebíč – Kometa, před SEZÓNOU 2017/18?

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024